Beyaz Çay Ne Zaman Tüketilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz çay içmek için doğru zaman

Şifali bitkilerle yapılan çaylar sağlık açısında çok faydalı ve bir çok hastalığa karşı şifa verici özellikler barındırıyor. Alternatif tıpta çok önemli bir yere sahip olan bu bit ki çaylarını doğru zamanda tüketmek de çok önemlidir.

Sağlık için çok faydalı olan çaylardan birisi de beyaz çaydır.  Beyaz çay metabolizma hızını artırıyor, yağ yakılmasına yardımcı oluyor, cildi olumsuz etkilerden koruyor ve dişlerin güçlenmesini sağlıyor. Beyaz çay doğru zamanda tüketildiği zaman ise bu etkilerini çok fazla gösteriyor. Bu yüzden yaz aylarına doğru beyaz çay içmek en doğru zamandır.

Günde 3 bardak tüketilmesi önerilen beyaz çay, siyah ve yeşil çaya oranla daha hafif bir aromaya sahip olmasıyla da tercih ediliyor. Siyah çay veya yeşil çaydan daha az işleme tabi tutulmasına karşın beyaz çay üretimi çok da kolay olmuyor. Çünkü doğru yaprakların doğru zamanda toplanması gerekiyor. En kaliteli beyaz çay yaprakları ise her yıl ilkbaharda sadece 3-5 gün boyunca toplanabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

beyaz çay

Beyaz çay, daha az işlemden geçtiği için diğer çaylara oranla daha fazla antioksidan içeriyor. Yapılan araştırmalara göre beyaz çayda bulunan kateşinler, kanserli hücre oluşumunu da önleyerek tümörlerin büyümesini yavaşlatıyor. İçeriğinde bulunan antioksidanlar ayrıca stresi önleyemeye de yardımcı oluyor. Başka bir araştırmada ise beyaz çayın içerdiği polifenoller ve kafeinin kilo vermeye yardımcı olduğu belirtiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir