Çocuklar Ne Zaman Sünnet Edilmelidir? Sünnet Yaşı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sünnet İçin En Doğru Zaman

Aileler erkek çocuklarını ne zaman sünnet etmenin planlarını yaparlar. Genellikle kendi durumlarına göre yani kendileri için en doğru zamanı seçmeye çalışan aileler aslında çocuk için en doğru zamanı seçmeye özen göstermelidirler. Özellikle sağlık açısından çocukların en doğru zamanda ve yaşta sünnet ettirilmesi gerekmektedir.

Uzmanlar çocukların sünnet edilme yaşı olarak net bir şekilde ya 1 yaş altını yada 6 yaş üstünü tavsiye ediyor. Sünnet ve diğer genital bölge işlemleri için en doğru yaşın 1 yaş altı yada 6 yaş üstü olduğu görüşüne sahiptirler. Fakat bazı sağlık sorunu nedeniyle sünnet edilmesi gereken çocuklar istisnadır.

sünnet

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı durumlarda çocukta pipi ucunun doğuştan dar olması ya da çocuğun idrar yolu enfeksiyonu geçirmesi gibi durumlarda yaş ve zaman gözetmeksizin zorunlu olarak sünnet yapılması gerekmektedir.

Sünnet için herhangi bir yaşta sünnet yapılamaz gibi bir şey söz konusu değildir ancak doktorlar sünnet için en ideal zamanın 1 yaş altı ya da 6 yaş üstü olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte sünnetin mümkün olduğunda ergenlik öncesi yani 10 yaş öncesinde yapılması gerekiyor. Çünkü ileri yaşlarda sünnet olması çocukta psikolojik sorunları ortaya çıkarabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir