Doğal Bit Temizleme ve Bit Tedavisi İçin Hindistan Cevizi Yağı

Sponsorlu Bağlantılar

Bitlerden Kurtulmanın Doğal Yolu

Bit tedavisi ve bitlerin engellenmesinde kullanılacak en iyi yöntemlerden birisi de hindistan cevizi yağıdır. European Journal of Pediatrics‘de yayınlanan bir araştırmaya göre, hindistan cevizi yağı ve anason spreyi kombinasyonu, yaygın olarak kullanılan biti tedavilerinden daha etkilidir.

İsrail Tıbbi Derneği Dergisinde yayınlanan bir başka araştırmada, hindistan cevizi yağı ve anason yağı kombinasyonuna tropikal bir ağaçtan elde edilen ylang ylang yağı eklendiğinde daha fazla başarı elde edildi. Tedavi, çocukların % 92.3’ünde başarılı olmuş ve ciddi yan etkilere neden olmamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hindistan cevizi yağı kıl şaftına ve kafa derisine nüfuz ettiğinden bitlerin dışarıya atılmasına yardımcı olur ve yumurtalarının saçlara yapışmasını önlüyor. Ylang Ylang, çay ağacı ve anason da dahil olmak üzere uçucu yağların ilavesi ile bitlerin hiçbir şansı kalmıyor.

Bit Tedavisinde Uygulanışı

Bitlerden korunmak için hindistan cevizi yağını saç kremi olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Eğer saçlarınıza bit bulaşmış ise, 3 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını, 1 çay kaşığı ylang ylang, anason ve çay ağacı yağları ile karıştırın. Omuz boyu saçlar için bu karışım yeterlidir. Daha uzun saçlar için ölçüyü iki katına çıkarabilirsiniz.

Kafa derisinin her yerine bu karışımı uygulayın, masaj yapın ve uçlara kadar uygulayın. Saçları ince diş tarakla tarayın. Bir duş başlığı örtün ve 2 saat boyunca beklemesine izin verin. Mümkünse, güneşin altında oturun ya da bir saç kurutma makinesi kullanarak düşük ısıda saçlarınızı ısıtın.

2 saatin sonunda, iki kez daha saçlarınızı tarayıp yıkayarak iyice durulayın. Saç hala ıslak iken, küçük bir sprey şişesi içinde 2 bardak elma sirkesi ve 1 su bardağı suyu doldurun. Saç derisine ve saça şişenin yarısını püskürtün. Daha sonra kalan karışımı saç üzerine dökerek hafifçe masaj yapın.

İyice durulayın ve bir kez daha saçları tarayın. Hindistan cevizi yağını hafif bir şekilde tekrar uygulayın ve bir sonraki yıkamaya kadar saçlarınızın korunmasına izin verin.

Çoğu bit tedavisinde olduğu gibi, bu işlemi 5-10 günde bir birkaç hafta boyunca tekrarlanması gerekir. Bu uygulama, tüm bitlerin ve yumurtalarının yok edilmesine yardımcı olur. Tedavi boyunca gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda saçlarınızı tarayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir