Hamilelikte Mide Bulantısına ve Kusmaya Kesin Çözüm! (Denenmiş Yöntem)

Sponsorlu Bağlantılar

Mide Bulantısına Çözüm Balık!

Evet yanlış duymadınız, hamilelikte özellikle 4. aya kadar yediğiniz her şeyi çıkarmanıza neden olan mide bulantısı ve kusma problemini balık ile çözebilirsiniz. Bu yöntem bizzat kendimiz tarafından test edilip denenmiştir. Öncelikle durumu kısaca özetlemek istiyorum.

Eşim ikinci hamileliğinde gebeliğin birinci ayında itibaren sürekli mide bulantısı ve kusma sorunları ile karşılaşmaya başladı. Gün içerisinde yediği her şeyi kusuyor ve dolayısı ile tansiyonu da düştüğü için akşama kadar sersem bir şekilde yatmak zorunda kalıyordu. Günlük ortalama 2-3 defa kusuyordu. Su içtiğinde bile midesi bulanır ve çıkarırdı.

Sponsorlu Bağlantılar

Doktorumuz mide bulantısı hapı önerdi (Z harfi ile başlayan ilaç) ancak bu hap bir nebze mide bulantısını önlüyordu. Sadece yarım gün idare eden bu ilaç sonrasında yine kusma oluyordu. Bununla beraber zencefil çayı da önerdi ama o da işe yaramıyordu.

Mucizenin Adı: Levrek Balığı

Herhalde bu mide bulantısı ve kusmadan kaçış yok, gebeliğin 4. ayına kadar bu derdi çekeceğiz diye düşünüyorduk. Bununla beraber gebelikte balık tüketmek çok önemli olduğu için hafta en az 2 defa balık yemeye kadar verdik. Ve levrek mevsiminde olduğumuz için deniz levreği aldık. Fırında patetes, soğan, domates ile güzel bir şekilde kızarttık. Balığı yedikten sonra o gün akşama kadar hiçbir şekilde mide bulantısı olmadı. Tabi biz balıktan olup olmadığını anlamadık. Ertesi gün yine midesi kaldığı yerden devam etti. Bir kaç gün sonra yine deniz levreğini fırında pişirdik ve yine eşimin o gün mide bulantısı problemi kalmadı. Hatta balığın etikisiyle ertesi gün öğlene kadar da idare ediyordu.

İkinci defa da balıktan sonra mide bulantısı kesilince acaba balıktan dolayı mı diye şüphelendik. Bu defa bilerek test edelim dedik. Deniz levreğini bu defa biraz fazla aldık ve 2 günde bir yiyerek test edelim dedik. Ve sonuç mucize. Levrek yediği her gün mide bulantısı diye bir şey olmuyordu. 2-3 gün balık yemeye ara verdiğimizde ise tekrar akşama kadar mide bulantısı ve kusma başladı.

Eğer balıktan bıkmam diyorsanız siz hergün balık yiyebilirsiniz. Ancak eşim 2 günde bir balık yiyerek mide bulantısı sorunundan kurtuldu.

Peki Neden Balık Bulantıyı Önlüyor?

Bunu anlayabilmek için levreğin besin değerlerine göz atmak gerekiyor.

Ortalama 250 gram gelen deniz levreğindeki besin değerleri aşağıdaki gibidir;

  • 1200 mg Sodyum (günlük ihtiyaç: 2400 mg)
  • 800 mg Potasyum (günlük ihtiyaç: 2-4 gram)
  • 500 mg Fosfor (günlük ihtiyaç: 18 yaş üstü 700 mg – 18 yaş altı 1250 mg)
  • 90 mg Magnezyum  (günlük ihtiyaç: 400 mg)
  • 200 mg Kalsiyum (günlük ihtiyaç: 1200 mg)
  • 15 gram yağ

1 adet levrek yediğiniz zaman bu besinleri alırsınız. Eğer balık yiyemiyorsanız bu besinleri günlük ihtiyacınıza göre almanızı tavsiye ediyorum. Balıkta bulunan yağı ise balık yağı takviyesi ile yani Omega-3 taviyesi ile alabilirsiniz. Omega-3 takviyesi alırken de EPA ve DHA içeriğine sahip olanları tercih etmelisiniz. Ayrıca levrek ve çipuranın Omega -3 yönünde en zengin iki balık olduğunu da belirtmek istiyorum.

NOT: Bu yöntem bizde işe yaradı ve herkesin denemesini tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir