MHRS – Merkezi Randevu Sistemi Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

MHRS Nedir?

Burada kısaca sağlık bakanlığı tarafından bir süre önce uygulamaya konulan bir hizmetten bahsedeceğiz. Kısaca MHRS olarak adlandırılan Merkezi Randevu Sistemi hastahanelerden randevu alma işlemi için hastahanelere gitme zorunluluğunu  ortadan kaldırılması amaçlanarak uygulamaya  konulan bir hizmettir. Ayrıca sğlık kurumlarından daha iyi verim,daha iyi hizmet alabilmekte diğer amaçlarından biridir.

MHRS İle Nasıl Randevu Alınır?

hastahane, hastane, randevu, sağlık

Merkezi Randevu Sistemi

Merkezi randevu sistemi, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerimizin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirlmiş bir projedir.

Bu amaçla 2009 yılında başlatılan çalışmalar tamamlanarak 2011 yılında hizmetin ülke geneline yaygınlaşması sağlanmıştır.

Merkezi randevu sistemi, vatandaşlarımızın ALO 182 hattını arayarak veya internet üzerinden, Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden muayene randevusu almalarını sağlayan bir hizmettir.

Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması için MHRS projesi geliştirilmiştir.MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması da amaçlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir