Ramazanda Migren ve Baş Ağrısını Önlemek

Sponsorlu Bağlantılar

Oruçlu İken Baş Ağrısı Neden Olur?

Ramazan ayında oruç tutanların bir çoğu baş ağrısından da dert yanmaktadır. Bu baş ağrısı genellikle tutulan oruç ve dolayısı ile açlığa bağlanmaktadır. Peki gerçekten de baş ağrısı açlık ile mi ilgili? Siz de oruçlu iken baş ağrısı çekiyorsanız ve bu ağrısından kurtulmak istiyorsanız bu önerilere kulak asmanız gerekecek.

Oruç tutarken açlık tek başına baş ağrısı nedeni değil ancak migren ve stres ile birlik baş ağrısına neden olacaktır. Özellikle stresli işlerde çalışanların ve migren sorunu olanların baş ağrısı ile karşı karşıya kalmalı yüksek ihtimaldir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazanda migren sorunu olanlar ve baş ağrısı yaşayanların dikkat etmesi gerekenleri aşağıdaki gibi sıraladık;

baş ağrısı

Baş Ağrısına Karşı Öneriler

  •  Baş ağrısının belli başlı sebeplerinden biri olan stres, kaslarımızı sertleştirir ve boyun ağrısı ile başlayıp baş ağrısına çevirebilir. Boynunuzu ve omzunuzu hareket ettirerek ufak egzersizler yapmayı deneyin. Oturduğunuz koltuğun rahat olmasına da önem verin.
  •  Strese bağlı baş ağrılarına karşı alabileceğiniz diğer bir önlem ise yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp uyuyabilirsiniz.
  •  Limon aromaterapi özellikleri sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinizde ovuşturup macun kıvamına getirin ve yüzünüze ve alnınıza sürün.
  •  Baş ağrınızı hafifletmek için masaj yapabilirsiniz. Başınız ağrıdığında baskı uygulayarak ağrıyı geçirebileceğiniz basınç noktaları vardır. Bu noktalar baş parmağınız ve işaret parmağınızın arasında kalan eklem noktalarıdır. Bu bölgelere hafifçe bastırıp yuvarlak hareketler halinde baskı uygulayın.
  •  Migren kaynaklı baş ağrısında ışığa hassasiyet artacağı için karanlık bir odada dinlenmeyi tercih edin.
  •  Sıcak duş gevşeme hissi yaratır. Duşa giremiyorsanız ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletebilirsiniz.
  •  Başınıza buz torbası koyarak da baş ağrınızı hafifletebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir