Regl Döneminde veya Adet Bitiminde Hamile Kalınır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Regl Döneminde Hamilelik

Regl adı verilen olay kadınlarda belli aralıklarla gerçekleşen doğal bir olaydır. Bu olayın temel amaçlarından biri hamileliği oluşturacak dişi üreme hücrelerinin oluşmasını sağlamak olarak anlaşılabilir. Konu üzerinde fazla konuşmadan bilgilere geçelim isterseniz.

Soru: Regl döneminde yada bitiminde hamile kalınır mı?

Normal sağlıklı her kadının siklus dönemi dediğimiz dönemi vardır.Normal siklus 21-35 günde bir olan (ortalama 28 gün), kanamanın 2-8 gün arası sürdüğü ve 20-80 ml kanama ile karakterize bir dönemdir.Adet siklusu beyin-yumurtalıklar-rahim sistemi tarafından kontrol edilen karmaşık bir döngüdür.

Regl dönemi öncesi 4. gün ve regl dönemi sonrası 2 gün koitus olmaması gerekir. Bir siklus dönemi 8. ve 17 gün arası korunma dönemidir.Regl döneminde hamile kalınmaz çünkü ovulasyon daha gerçekleşmemiştir.Rahim artık kendini yeni bir yumurta için hazırlamaktadır.

Kadın teorik olarak adet döngüsünün her gününde gebe kalabilir. Adet görülen günlerde ve adetten hemen birkaç gün öncesindeki günlerde gebe kalma olasılığı oldukça düşük olmakla beraber bu olasılık hiçbir zaman sıfır değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir