Sağlığa Zararlı Kozmetik Markaları ve Ürünleri

Sponsorlu Bağlantılar

Kozmetik Ürünleri Denetlendi

Sağlık Bakanlığı tarafından ilaç ve kozmetik ürünlerinin denetimi tamamlandı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından verilen bilgiye göre toplamda 877 ürün denetlendi. Denetlenen bu kozmetik ve ilaç ürünlerinden 30 tanesi güvensiz bulunarak ceza aldı, 211 tanesi de uygunsuz bulundu.

2015 yılının ikinci çeyreğini kapsayan incelemelerde uygunsuz ve güvensiz bulunan ürünler için hem idari hemde para cezaları uygulandı. Bu denetim kapsamında toplamda 846 bin 935 lira para cezası uygulandı.

Sponsorlu Bağlantılarrr

makyaj-malzemeleri

Güvensiz ve Uygunsuz Markalar ve Ürünler

– Jaleriz Organic Bebek Şampuanı – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Ela Talk Pudrası Pişik ve Banyo Pudrası 75g. – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Wee Baby Bebek Pudrası (İmal ve Son Kullanma Tarihi:25.08.2014/Üretim tarihinden itibaren 5 yıldır.) – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Naturel Kil Maskesi Ürünün – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar

– Lüx Kelebek Doğal Kil Maskesi – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Lüx Kelebek Peeling Maske – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Lüx Kelebek Rose Water (Gül Suyu) – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

– Rephair Saç Serumu – Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Rephair Saç Losyonu – Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Rephair Şampuan – Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

– Global Keratin Hair Taming System With Juvexin Chocolate Light Wave 1000 ml – Analiz sonucunda Kozmetik Mevzuatına aykırılık tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir