Uyumadan Önce ve Uyandıktan Sonra Su İçmenin Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Uyku öncesi ve sonrası su için

Su hayattır! İnsan için olmazsa olmazlardan birisi de sudur. Hayatın kaynağı olan suyun insan için en önemli besin kaynaklarından biri olduğu bir gerçektir. Uzmanlar günde en az 2 litre su içilmesi gerektiğini konusunda sürekli uyarıyor.

İnsan sağlığı açısında hayati bir öneme sahip olan suyu uyumadan önce ve uyandıktan sonra da içmek çok faydalı. Uykudan önce ve sonra bir bardak su içmenin vücut için inanılmaz faydaları bulunuyor. Peki bu faydalar neler?

Sponsorlu Bağlantılar

su - su içmek

Uyumadan önce su içmenin faydaları

Suyun temel maddeleri: Kimyasal olarak su bir oksijen ve iki hidrojen atomlarından oluşur. Bunun yanı sıra fazla sayıda mineral ve besleyici madde içerir. Uyumadan önce içtiğimiz bir bardak su işlevsellik için vücudumuza yeterli besin maddelerini verir.

Sıvı alma: Vücudumuzun ihtiyacı olan sıvıyı uyku saatinden önce aldığımızda, vücut suyu hücreleri yenilemek için kullanır.

Kalori yakımı: Uyku zamanı su içmenin kalori yaktırdığı ve kilo kaybettirdiği bilinmektedir.

Toksinsizleştirme: Uyumadan önce içtiğiniz su, sindirim sistemini ve idrardaki toksik maddeleri temizlemeye yardımcı olur.

Uyandıktan sonra su içmenin faydaları

Sıvı alma: Uyumadan önce içtiğiniz su uyku sırasında depo edilir ve kullanılır. Bu nedenle uyandığınızda vücudunuz susuz kalmış olur. Bir bardak su ise susuzluğu gidermenin yanı sıra enerji verir ve özellikle beyin hücrelerini yeniler.

Vücudu toksinlerden arındırır: Uyandıktan sonra içtiğiniz ılık su bağırsak hareketlerini artırır. Bu da kabızlığı önler.

Alerji ve enfeksiyon: Bazı insanların uyandıktan sonra öksürme ve hapşırma gibi alerjileri vardır. Su, boğazı temizlemeye yardım eder ve enfeksiyon riskini azaltır.

Baş ağrısı ve sabah bulantısı: Su içmek sabah baş ağrılarını engeller ve özellikle hamilelerde olan sabah bulantılarını önlemeye yardımcı olur.

Kilo kaybı: Vücut metabolizmasını hızlandırdığı için kalori yakımı sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir