Vücuttaki Nikotini Temizleyen Besinler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu besinlerle vücudunuzdaki nikotinleri atın

Sigara içenlerin vücudunda sürekli olarak nikotin birikmektedir. Bu nikotinler vücutta birikerek sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Sigaranın da kansere, kalp ve damar tıkanıkları gibi ölümcül sağlık sorunlarına neden olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sigara içenlerin ya sigarayı bırakması gerekiyor yada vücutlarında biriken nikotini temizlemeleri gerekiyor.

Sigarayı bırakamayanlar için vücutlarında biriken nikotini temizlemelerinin bir yolu var. Nikotin temizleyen besinleri tüketerek vücudunuzda biriken nikotinleri arındırmanız mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar
Sigarayı bırakanlar da vücudunu nikotinden arındırmak istiyorsa bu besinleri tüketmeli. Uzmanlar birçok faydası bulunan bu besinlerin içinde bulunan maddelerin nikotini bünyeden temizlediğini söylüyor.

Nikotinden arındıran besinler

Isırgan

Isırgan bol miktarda demir ve dezenfektan özellik gösteren madde içerir. Isırgan otu sayesinde vücudunuzda biriken nikotinden kurtulabilirsiniz.

rp_isirgan_otu_th.jpg

Havuç suyu

Sigara tiryakisiyseniz her içtiğiniz sigaradaki nikotinin vücudunuzda 3 gün kaldığını unutmayın. Cilde zarar veren nikotinin bu etkisine karşı havuç suyu içebilirsiniz. Vitaminler açısından zengin olan havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını sağlar.

havuç suyu

Kivi

Kivi, nikotini vücuttan atmanızı sağlar ve bol miktarda vitamin içerir.

kivi

Su

Su, vücuttaki zehirli maddelerin atılması için çok önemlidir. Vücudunuz susuz kalırsa hücrelerin yenilenmesi ve nikotinin etkilerinin azaltılması zorlaşır.

su içmek

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir