Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın!

Sağlıklı yaşam kurallarını uyguladığını düşünüp ancak enerjinizin sürekli azaldığını  yaşam kalitenizin daha aşağılara çekildiğini hissediyorsanız yolunda gitmeyen ya da yanlış yapılan bir şeylerin olduğunu bilmelisiniz. İşte sağlıklı yaşam için yapılmaması gereken 3 şeyi sizinle paylaşıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Dehidrasyon (Susuzlaştırma)

Vücudunuzun yüzde yetmişinden fazlası sudur. Yemek tercihleriniz bunu göre mi olmalı? Sulu kalmanın en iyi yolu pişme sırasında suyu kaybolmayan yiyecekleri tüketmektir. Pişmiş yiyecek su ihtiyacınızı arttırır ve sizi susuz kılar. Midenize koyduğunuz her şey sindirilmesi için sıvıya dönüşmelidir. Uyguladığınız diyet ne kadar kolay eriyor?

Yetersiz beslenme

Araştırmalar gösteriyor ki, yetersiz beslenme yemediklerimizden değil de yediklerimizden kaynaklıdır. Uyguladığınız diyet vitamin ve minerallerinizi çalabilir. Çiğ bitkilerle hazırlanmış dengeli bir diyet temel vitamin ve minerallerin tüm öğelerini içermektedir ama geleneksel metotlarla hazırlanan yemekler besinin değerinin %80’ini yok eder. Yiyeceğinizde doğal olarak bulunandan %80 daha az ile yetinebilir misiniz?

Enzim eksikliği

Enzimler vücudunuzdaki her metabolik süreçten sorumludur. Hazır yiyeceklerin çoğunda doğal enzimlerin %100’ü yok edilmiştir. %100’ü Lipaz ve amilaz enzimleri yok edildiğinde, yağları ve karbonhidratları sindiremez ve bunlar vücutta depolanır. Bu da kilo almanıza yol açar. Bol enzimli yiyecekler aldığınızda, kendi kendine sindirilir. Daha etkili çalışmak ve sevdiğiniz şeyleri yapmak için ek enerji kazanırsınız.