Sakız Çiğnemenin Kilo Vermeye Etkisi

Sponsorlu Bağlantılar

Kilolular Sakız Çiğnesin

Sürekli tartışılan konulardan birisi de sakız çiğnemenin sağlıklı olup olmadığı ve kilo vermeye etkisinin olup olmadığıdır.Sakız çiğnemenin kilo vermeye etkisi var mı yok mu diye sürekli araştırmalar yapılmakta ve sakız çiğnemenin kilo vermeye etkisi bilimsel araştırmalarla kanıtlanmaya çalışılmakta.Eğer sizde sakız çiğniyorsanız bu haber sizi sevindirecektir.

Sakız çiğneme alışkanlığı olanlar için şekersiz sakız çiğnemek uzun dönemde kilo vermenizi sağlayabilir. Çinki kilo vermenize yardımcı olduğunu gösteren kanıtlar her geçen biraz daha artıyor. Rhode Island Üniversitesi’nde yapılan laboratuar araştırmalarına göre, sakızın kalori alımını düşürmeye yardımcı olduğu ve kalori yakma sürecini arttırdığı açıklandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Sakız İle Kalori Yakın

Daha net bir ifade ile, şekersiz bir sakızı sabahları bir saat çiğneyerek 60 kaloriden kurtulabileceğiniz açıklandı. Aynı zamanda yemekten önce ve sonra sakız çiğneyenlerin çiğnemeyenlere göre %5 daha çok kalori yakabildikleri ortaya çıkardı.

Şekersiz sakızın faydaları hakkında yayınlanan tek rapor bu değil. Atıştırmadan önce sakız çiğnemenin isteklerinize gem vuracağı, açlık seviyenizi düşüreceği ve yediklerinizden alacağınız kalori miktarını azaltacağı konularında uzmanlar hemfikir. Tüm bu çalışmalar, ufak kalori farklılıklarından bahsediyor olsalar bile diyetisyenlerin de sürekli hatırlattığı gibi ufak değişiklikler birbirine eklenerek uzun vadede büyük farklar yaratabilirler.

Zayıflamanıza yardımcı olması dışında, sakız çiğnemenin yavaş ilerleyen bir kuyrukta sıra beklemek ya da trafik sıkışıklığı gibi gündelik stresörlere iyi geldiği de biliniyor. Konsantrasyonu ve uyanıklığı da arttıran sakız, diş çürümelerini önlüyor ve nefesi tazeliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir