Ahmet Maranki’den Topuk Dikenine Bitkisel Öneri

Sponsorlu Bağlantılar

Topuk Dikenine Karşı Bitkisel Tedavi

Topuk dikeni, ayak tabanının aşırı zorlanması sonucunda meydana gelen, ayakta ağrı, şişlik yürüme zorlukları ve benzeri problemler oluşturan bir durumdur. Bu durum rahatsızlık vermesinin yani sıra yaşam kalitesini de olumsuz etkiliyor. Genç- yaşlı pek çok kişinin ortak şikayet konusu olan topuk dikeni tedavisi için Ahmet Maranki’nin bitkisel önerisini paylaşıyoruz…

Ayak tabanına aşırı yük binmesi ve aşırı zorlanmalar sonrası dokularda oluşan ödem, hematom ve iltihap sonucu oluşan kireçlenmedir. Zaman içinde büyüyerek topukta bir çıkıntı halini alır ki buna “Topuk Dikeni” diyoruz.
Ahmet Maranki öncelikle öğlen ve akşam yemeklerinden önce, 5 er tane ardıç tohumu yiyerek topuk dikeninin dayanılmaz ağrılarının hafifleyeceğini belirtiyor. Bunun yanında Maranki:

* 1 kova sıcak suyun içine 1 çay bardağı kekik koyun. Bu suyun ılımasını bekleyin. Su ılıdıktan sonra topuk dikeni olan ayağınızı 35-40 dakika buyun içesinde bekletin.

* 4 tane elmanın kabuğu 1 litre suyun içerisine atılır. 10 dakika boyunca kaynatılır. yarım saat demlenip süzülür. Günde 2 kez ( yemek aralarında ve yatarken) içilir.

Ahmet Maranki’ nin topuk dikeni için önerdiği bu formüllerin sağlığınıza herhangi bir zararı dokunmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir