Altınotu (Altın Çiçek) Nedir? Faydaları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Doğadan Gelen Şifalı Bitkiler

Hayatta önemli şeyin sağlık olması münasebeti ile tıp alanında hergün ilerlemeleri görmek mümkündür.Ancak tıpın ilerlemesi hergün insana gösteriyorki doğaya olan bağlılık ve mahkumiyet çok önemli.Çünkü tıp çözüm getirirken herşeyi doğadan almaktadır.Durum böyle oluncada bir zamanlar koca karı ilacı diye önyargı oluşturduğumuz bitkisel ilaçlar günümüzden çok önemli bir yere geldi.

Günümüzde çaresi yok denilen hastalıklar için bile şifalı bitkileri barındıran doğa keşfedilmeyi beklemekte.Bu şifalı bitkiler zayıflamak isteyenlerden, kilo almak isteyenlere; hastalıktan kurtulmak isteyenlerden, hastalığa önlem almak isteyenlere kadar hemen hemen her dertlinin derdine çare olan doğal ve bitkisel ilaçların kaynağıdır.

Altınotu Nedir?

50-60 cm ‘ye kadar uzayabilen ve sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. Altınçiçek, Ölmezçiçek ve Güveotu isimleriyle de bilinir. İçerisinde flavonlar, reçine, kumarin ve acı madde ile bir miktar da uçucu yağ vardır.

Altınotu Özellikleri

Ölmez çiçekler hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, biçildiği zaman şeklini ve rengini en iyi şekilde koruduğudur. Çiçekler çok geç ya da çok erken toplanırsa, kuruduğu zaman, koyulaşır ve biçimsiz bir hal alır. Her bir türünün toplanış şeklinde, kendine özgü olarak en iyi zamanları olduğundan dolayı, çiftçinin bunları öğrenmesi,deneyim sahibi olması gerekir. Bahçede, günlük bakımının yapılması önemlidir.

Altınotu Çayı ve Faydaları İçin Tıklayınız…

Altınotu Faydaları

İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Romatizma ve eklem ağrısı şikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basurda faydalıdır. Çiçekli dalları toplanıp kurutulduktan sonra suyla kaynatılarak kullanılır.

Nasıl Kullanılır?

1 çorba kaşığı kıyılmış bitki 400 gr. kaynar su ile çay gibi demlenilir. Günde 3 defa yemeklerden önce içilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir