Bitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları ve Bitkisel Öneriler

Sponsorlu Bağlantılar

Bitlere Çözüm

Temizlik kurallarına yeteri kadar dikkat edilmediğinde çeşitli parazitler türemektedir. Bit bu parazitlerden biridir. Ancak bu parazitten kurtulmak için çeşitli kimyasal içerikli ilaçlar kullanmak yeterlidir. Burada herhangi bir ilaç kullanmadan doğal yöntem kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Ama şunu hatırlatalım burada sadece tavsiye niteliğinde olan öneriler vardır.

Bit hayatta kalmak için deri parçaları, vücut sıvısı ve kana ihtiyaç duyar. Bu zamanın en başından beri var olan bir durum. Bitler yaklaşık yumurta ve sirke dönemi dâhil 30 gün yaşarlar ve çok rahat bir şekilde çoğalırlar. Yetişkin bir bit ise 1 Hafta yaşar. Birkaç türü vardır. Yaprak bitleri bu gruba dahil değildir.

Bitler İçin Bitkisel Yöntemler

Bitlerden doğal yollarla kurtulmak için aşağıdaki bütün önerilerin sonunda mutlaka ince tarak kullanarak saçları taramak gerekir. Bir kere uygulama yaparak kurtulmak mümkün olmaya bilir.

 • Hint Yağı zaten saç bakımı için kullanılır. Bitlerden kurtulmak için saçlara hint yağı ile kompres uygulanır ve bir süre saçlar strech naylon yada benzer birşey ile sarılır, Sonra yıkanır.( Bite kesin Çözüm )
 • Gaz yağı Başa güzelce sürülüp, Yarım saat bekledikten sonra Natürel bir sabun ile yıkanır. Birkaç gün tekrarlanmalıdır. ( Bite kesin Çözüm )
 • Zeytinyağı Saçlara güzelce uygulanır. Saçlar güzelce sarılarak Sabaha kadar bekletilir. Sabah olunca beyaz sirke ile durulanarak Saçlar şampuanla Yıkanır.
 • ½ litre zeytinyağı – 20 damla çay ağacı yağı – 10 Damla biberiye özü – 10 damla lavanta yağı – 10 damla limon esansı karıştırılır. İyice karıştırdıktan sonra Saça uygulanır ve saç kapatılır. 1 – 2 saat beklettikten sonra. Bol su ve Şampuanla yıkanır.
 • Traş Köpüğünü Saçınıza, Başınızı örtecek şekilde sürün. Yarım saat bekleyin. Traş köpüğü Saçınızdaki Bütün bit ve yumurtalarını öldürür. ( bite kesin çözüm )

Bu işlemleri uyguladığınızda Bitleri öldürmüş olmakla beraber, yumurtaları kalmaması için birkaç defa tekrarlamak gerekir. Saç kurutma makinesi ile sıcak hava uygulamak bitleri temizlemenizde fayda sağlar. Bütün bunlarla beraber çamaşırlarınızı, Taraklarınızı, temizlemelisiniz.

Bit İçin Bitkisel Kürler

Bit tedavisi için eşit miktarlarda çayağacı, kekik ve limon esansı yağlarını karıştırın; 500 ml sıcak suya 10 damla ekleyin ve saçı şampuanladıktan sonra, son durulamada kullanın. Bitler tamamen temizlenene kadar birkaç günde bir tekrarlayın.

Bitten kurtulma yöntemlerinden bir tanesi de aynı yağları 10 ml tatlı badem yağma karıştırıp, sağlam dişli bir tarağı bu karışımda ıslatın; çocuğun saçlarını bu tarakla tarayın. Bitler temizlenene kadar günde üç-dört kez bu işlemi tekrarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  merve yıldız
  25 Temmuz 2015 - 18:48

  Traş köpüğü hangi marka olması gerekir lütfen yardım edin:'(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir