Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Sponsorlu Bağlantılar

Boğaz Ağrısından Kurtaran Çaylar

Günlük hayatta en fazla karşılaşılan sağlık sorunlarından birisi de boğaz ağrısıdır. Havaların soğumasından dolayı, mikroplardan dolayı, yediklerimiz ve içtiklerimizden dolayı, çok soğuk yada sıcak şeyler yemek veyahut bir başka nedenden dolayı boğazın iltihaplanması, tahriş olması gibi nedenlerden dolayı boğaz ağrısı ortaya çıkabilir.

Boğaz ağrısı nedeniyle yutkunurken güçlük çekeriz, yediklerimizi ve içtiklerimizi ağrılı bir şekilde alırız. Bu günlük yaşantımızı olumsuz bir şekilde etkiler. Ancak bu boğaz ağrısından kurtulmak oldukça kolaydır.

Sponsorlu Bağlantılarrr

Boğaz ağrısından kurtulmak için hemen ilaçlara sarılmayın. İlaç yerine kullanabileceğiniz bitkisel çaylar sayesinde boğaz ağrısından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Boğaz ağrısına iyi gelen ve boğaz ağrısını geçiren üç bitkisel çayı deneyin.

boğaz ağrısı

Papatya Çayı

Çok şifalı bit bitki olan papatyanın çayı da pek çok hastalığa iyi gelir. Sinirleri yatıştırır, uykuyu düzene sokar en önemlisi de boğazdaki iltihaplanmayı ve boğazda oluşan yaraları mükemmel şekilde tedavi eder. Papatya çayını çay gibi demleyerek içebilir ayrıca gargara olarak da uygulayabilirsiniz.

Papatya çayı

Ada Çayı

Soğuk algınlığı denilince akla gelen ön önemli çaylardan biri de ada çayıdır. Ada çayı hazırlamak için 1 bardak kaynar suyun içine 1 yemek kaşığı ada çayını ekleyip 5 dakika kadar bekleyin, demini aldıktan sonra için. Eğer tadı acı geliyorsa bu çayı 1 tatlı kaşığı bal ile tatlandırabilirsiniz. Bal sevmeyenler için birkaç damla C vitamini zengini limon da oldukça güzel tat vermektedir. Öksürük, burun akıntısı ve nefes darlığına da iyi gelir.

ada çayı - adaçayı

Nane Limon Çayı

Boğaz ağrısı ya da soğuk algınlığı denilince akla ilk olarak nane-limon gelir. Nane ve limon ikilisi boğaz, üşütme, nefes darlığı ve birçok hastalığı iyi gelmektedir. Bir su bardağının içine bir tutam nane, yarım limon kabuğu ile cezvede 10 dakika kaynatın, sonra süzgeçten geçirip için. Günde 3 defa tüketirseniz etkisini hemen görebilirsiniz.

nane limon

Bu şifalı bitki çaylarının yanında gargara yaparak da boğaz ağrısını giderebilirsiniz.

Tuzlu su ile gargara: Günde 3-5 defa tuzlu suyla gargara yapın. Tuzlu su boğazınızdaki iltihap ve yaraları alır. Bir su bardağının içine bir çay kaşığı tuz ekleyip iyice karıştırdıktan sonra gargara yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir