Karın Şişliğinden Kurtaran Şifalı Bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Karın Şişliğine Bitkisel Çözüm

Karın şişkinliği beslenme bozuklukları, psikolojik sorunlar gibi bir çok etkenler neden olmaktadır. Karın şişkinliğine çok faklı nedenleri de olabilir. Örneğin stres, heyecan, endişeli ruh hali vs. gibi nedenler olabilir. Bu karın şişkinliğine mide ve bağırsaklarda gaz birikmesinden olmaktadır. Ama bu şişkinlik oldukça rahatsız edici bir durumdur. Peki bu rahatsız edici durumdan nasıl kurtulacağız diye düşünüyorsanız. Artık çok basit, doğanın bize sunduğu doğal bitkilerle sağlayabilirsiniz. Hangi bitkilerle karın şişkinliği giderilir:

bitkiler, şifa, bitkisel tedavi, hastalık

Sponsorlu Bağlantılar

Zencefil ve Faydaları

Vücudu ısıtıcı, terletici, toksinleri atıcı, kalbi güçlendirici, kan dolaşımını düzenleyici, baş ağrılarını giderici, sindirimi düzeltici, arterlerdeki pıhtılaşmayı önleyici, kan şekerini düşürücü, kolesterolü düşürücü, besin zehirlenmesini önleyici, mide bulantısını ve kusmayı önleyici, antioksidan (içine katıldığı besinlerin absorbsiyonuna yardımcı).

Yüksek kolesterol, kan dolaşımı bozuklukları, mide, dalak, akciğer rahatsızlıkları; soğuk algınlığı, bronşit, öksürük, grip, mide-bağırsak gazı, baş dönmesi, sabah halsizliği, araç tutması, el-ayak üşümesi.

Kekik ve Faydaları

İdrar söktürücü,spazm giderici, sakinleştirici, balgam söktürücü, hazmı kolaylaştırıcı, bağırsak gazlarını giderici, sekretegog/salgı bezlerim çalıştırıcı, /safra akışını düzenleyici, mikropların yaşamasını engelleyici, mikrop öldürücü, bağırsak kurtlarını düşürücü.

Anason ve Faydaları

Hoş kokuludur, mideyi kuvvetlendirir, gaz giderir, balgam söktürür, sindirime yardımcıdır, emziklilerde süt artırıcı.

Mide-bağırsak gazı giderici, hazımsızlık, sinirsel kusma, astım, bronşit, kalp çarpıntısı, karın ağrısı, hamilelik kusmaları, regl sancıları, anne sütü azlığı için faydalıdır.

Meyan ve Faydaları

Bronş ve yemek borusu spazmlarını giderir, balgam söktürür, iltihap dağıtıcıdır, alerjileri geçirir, göğüs ağrılarını dindirir, sindirime yardımcı, mide ülserini önler ve tedavi eder, idrar söktürücüdür, serinleticidir, böbrek üstü bezlerini korur, kadınlarda yumurtlamaya yardım eder, interferon yapımını uyarıcı, sirozdan koruyucudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Sinirsel öksürük, bronşit, kabızlık, enterit, gastrit, onikiparmak bağırsağı ülseri, dispepsi, bağırsak gazlarından dolayı karın şişliği, bağırsak spazmı. haricen: akut/ kronik ağız ve mukozası hastalıkları, göz/gözkapağı hastalıkları.

Papatya Çayı ve Faydaları

Ateşi düşürür. Ağrıları giderir. Spazm çözer. Terletir.

Sinirleri yatıştırır. Bağırsak gazlarını giderir. vücuda rahatlık verir. Boğaz – bademcik ve diş etlerinin iltihabım giderir. Bel ve baş ağrılarını geçirir. Mikropları öldürür.

Adaçayı ve Faydaları

Mide ve bağırsak gazlarını giderir. mide bulantısını keser. hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. boğaz, bademcik ve diş enerinin iltihaplarım giderir.

Göğsü yumuşatır. astımdaki sıkıntıları geçirir, idrar ve ter söktürür. Banyo suyuna katılıp yıkanılırsa zindelik verir. antiseptik (mikrop öldürücü) dür. ağız ve boğaz iltihaplarında suya karıştırılıp gargara yapılarak kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir