Oğul Otu Çayı Hazırlanışı ve Çayın Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Oğul Otu Çayı Nasıl Hazırlanır?

Melisa otunun yaprakları kurutulduktan sonra kaynamış suda demlenerek hazırlanan melisa çayı içilebilir.2-3 çay kaşığı dolusu ince kıyılmış bitki, 1 bardak kaynar suyla haşlanır,8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. Kesinlikle kaynatılmamalı. Şekerle tatlandırarak günde 2–3 bardak içilebilir. Şeker hastaları tatlandıramaz. Oğul otunun bilinen hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

http://benimmutfagim.files.wordpress.com/2007/03/aintabsofrasi_isirgan_cayi.jpg
Oğul Otu (Melisa) Çayı

Nasıl İçilir?

Örneğin, stresin sonuçlarından biri olabilen uykusuzluğa karşı hazırlanan oğul otu çayının, az şeker ile tatlandırıp yatmadan önce sıcak içilmesini öneriyor uzman. Ayrıca mikrobik hastalıklara karşı da kullanılabildiği bilgisini aktarıyor. “Bu nedenle nanenin kullanıldığı yerlerde oğul otu da kullanılabilir” diyor.

Oğul Otu (Melisa) Çayının Faydaları

Büyük şehirlerde stresi tetikleyen çok şey var. Oğul otu çayı bitkisel çözümlerden sadece biri.

Sinir küpü halinde eve gelip, bir kaç sakinleştirici yutmaya eğilimli pek çok insan var. Oysa, doğada yatıştırıcı özelliği olan Oğul otu Çayı sayesinde rahatlama ve relax olma durumunuz söz konusu. Pek çok yatıştırıcı ilacın yerini alabilecek olan oğul otu, aynı zamanda soğuk algınlığına ve gribe karşı önlem olarak kullanılıyor. Çünkü organizmayı dengeleyerek savunma gücünü artırıyor. Şifalı bitkiler uzmanı Tarkan Güveloğlu, bu bitkinin strese karşı yarattığı olumlu etkilerden söz ediyor.

Melisa Yağı Kullanımı ve Faydaları İçin Tıklayınız…

Stres, çağımızın hastalığı. Hızla işe, okula veya bir yerlere koştururken sinsi bir şekilde bedene yerleşebiliyor. Stresle başa çıkmada ise çözüm için haplara başvurmadan önce bir doğaya bakın! Konuyla ilgili olarak konuştuğumuz ve şifalı bitkiler konusunda uzman olan Aroma Şifalı Bitkilerin sahibi Tarkan Güveloğlu, stresle ilgili olarak bu konuda bilinçli insanların “Oğul otu ” çayını tercih ettiklerini belirtiyor. Ve bu bitki ile ilgili bilgi veriyor.

Güveloğlu ‘oğul otu’ çayının sinirleri yatıştırıcı özelliğinden söz ediyor. İlişkilerde veya işyeri ortamlarından kaynaklanan sorunlardan dolayı stres yaşayan, en küçük bir şeyde sinirlenen insanların bu şifalı bitki çayı ile tanışması gerektiğini söylüyor. Büyük şehirlerde stresi tetikleyen çok şey olduğunu belirten uzman, bedenin bu yük altında etkilendiğini ve bir çok hastalığın da peşi sıra gelebildiğini söylüyor ve ekliyor: “Şifalı bitkiler, kimi zaman stresin etkisi altına girmiş beden için öyle savunma mekanizmaları yaratır ki.. Kendinizi güçlü hisseder, sizi rahatsız eden etkilerden kurtulursunuz. İşte stres için de oğlu otu böyledir.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(6) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir