Splenda Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Splenda

Splenda tatlandırıcı olarak bilinmektedir.Şeker yerine kullanılabilir , daha az kalori içerdiği için diyabetik hastalar ve diyet yapanların tatlandırma duyusunu karşılamaları için alternatif bir ürün olarak kullanılabilinir.Splenda; sukraloz içeren, şekerden yapılma, şeker tadında.. Splenda, şekerden daha az kalori ve karbonhidrat barındırdığı için şeker yerine kullanılabilir. Hem tablet hem de granül halinde olan ve kanserojen madde içermeyen Splenda, şekere alternatif olarak ya da diğer tatlandırıcıların yerine kullanılabilir. Tablet halindeki Splenda sıcak ve soğuk içeceklerde, granül halindeki ise yemeklerde; ya da kek, kurabiye gibi hamur tatlılarında şeker yerine kullanılabilir.

İdeal tatlandırıcı nasıl olmalı?

İdeal tatlandırıcının şekerin duyusal özelliklerini içermesi ve kullandıktan sonra ağızda acı-metalik tat bırakmaması gerekiyor. Ayrıca, kolay çözünmeli ve çözündükten sonra renksiz, kokusuz, ısıya dayanıklı, düşük kalorili olmalı. En önemlisi; toksik ve kanserojenik açıdan güvenli olmalı.

Sponsorlu Bağlantılar

Splenda güvenli mi?

Yapılan çeşitli deneyler sonucunda FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Yönetimi) Splenda’nın güvenilirliğini onaylamıştır. Splenda’nın;

• Bilinen yan etkisi yoktur,

• Ömür boyu günde 20 kilodan fazla şekere eşdeğer tatlılık testlerinde bile toksik etkisi tespit edilmemiştir,

• Vücutta birikmez,

• Kansorejen değildir,

• Gebelikte bebeğin gelişimini etkilemez,

• Sinir hücrelerine zarar vermez,

• Sukraloz enerji üretimi için metabolize edilemez.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  hakime yılmaz
  19 Kasım 2012 - 19:10

  kullanmadım ama kullanmaya kararlıyım lakin bize göre pahalı fiyatının düşmesini bekliyorum biz emekliler için bize pahalı devletten raporlu diyabetik hastalarımıza reçeteyle verilmesini isteriz teş.

  nükhet kuzuoğlu
  04 Temmuz 2012 - 15:59

  kullanabilmem için fiatının ucuzlaması lazım. bu fiata ancak zenginler alır.

  KENAN KOCABAŞ
  02 Eylül 2011 - 12:36

  DİYABET HASTASIYIM. YAKLAŞIK İKİ SENEDİR KULLANIYORUM. KİLO VERDİM.
  İDEAL BİR TADI VAR. DİYABET VE KİLO SORUNU OLAN ARKADAŞLARIMA VE TANIDIKLARIMA TAVSİYE EDİYORUM. YALNIZ, FİATINI PAHALI BULUYORLAR.
  FİYATI İNDİRİLDİĞİNDE ÇOK SATILACAĞINI TAHMİN EDİYORUM. AYRICA DİYABET HASTALARI İÇİN REÇETEYE EKLENMESİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARIN YAPILMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir