Uyku Hapı İsimleri ve Uyku İlaçları

Sponsorlu Bağlantılar

Uyku Hapı Kullanımı Tehlikeleri

Uyku ilaçları sağlık açısından tehlikeli oldukları için eczanelerden reçetesz bir şekilde satılmamaktadır.Özellikle yeşil reçeteler ile alınabilen bir ilaç çeşididir.

Uyku ilaçlarını kesinlikle başka birisinden veya öneri sonucu kullanmaya kalkışmayın.Çünkü bu ilaçlar her bünyeye göre özellikle doktor tavsiyeleri ile verilmektedir ve dozu da ona göre ayarlanmaktadır.Kendi kafanıza göre kullandığınız takdirde çok tehlikeli sonuçlar doğurmakla birlikte ölüme kadar sonuç doğurabilmektedir.

Uyku Hapları

Bazı Uyku İlacı İsimleri

NOT: Uyku hapı ve diğer ilaçların isimlerini vermek tehlikeli sonuçlar doğurabileceği için uyku hapı isimleri yazıdan çıkarılmıştır.

Uyku Problemeleri ve Sebepleri

İnsan ömrünün üçte biri uykuda geçmektedir. Eskiden beri uyku problemleri başka psikolojik problemlerin belirtisi olarak değerlendirilmiştir. Uyku kimine göre organizmanın tümüyle her türlü davranış ve tepkilerinin yavaşladığı, algı kapılarının kapandığı, organizmanın korumaya alındığı, merkezi sinir sistemi ve bedenin pasif bir dinlenmeye geçtiği bir durumdur. Öte yandan uykuda beynin aktif olarak çalıştığı, nörofizyolojik bir toparlanma ve onarım yapıldığı, uyanıkken öğrenilenleri ayıklama, depolama, beyin kabuğunda uyanıklık için etkin hazırlanma süreçlerinin olduğu da ileri sürmektedir.

Her bireyin uykusu zaman zaman bozulabilir. Psikolojik sıkıntılar, bedensel hastalıklar uykunun süresini, düzenini gelip geçici olarak bozabilir. Uyku bozuklukları genel olarak iki gruba ayrılmaktadır:

A- Dissomniya: Uykunun miktarı, niceliği ve zamanlamasında bozukluk (uykusuzluk, aşırı uyku vb.)
B- Parasomniya: Uykuda anormal bir durumun ortaya çıkması (kabuslar, uyurgezerlik gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  canan
  12 Ekim 2015 - 23:15

  uyku ilacı tamamen doğal olan coffea D 6 aradım ama bulamadım

  bitkisel ama türkiyede satışı yok
  bulan varsa burada beni bilgilendirsin

  ahmet
  08 Mayıs 2011 - 14:43

  kızın babasına verdim 10 gn yattı D.d…

  tamer
  20 Aralık 2010 - 21:04

  uçak fobisi olan bir hastama başka bir dr ■Seraquel
  1000 tavsiye etmiş nekadar doğru sizlere sorayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir