Ağız Kokusunu Gidermek İçin Ağız Bakımı Nasıl Yapılır? (Video)

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Ağız temizliği

Ağızdan kaynaklanan kokularda ilk yapılması gereken ağız hijyenine çok dikkat etmektir. 45 derecelik açı ile çok bastırmadan masaj yapar gibi fırçalama yapık alt ve üst çeneyi ortalama 3 dk fırçalamak gerekir.

İkinci konu ise diş ipidir. Diş ipi de toplumda 3’de 2 grup önermiyor. Bunun nedeni ise diş etlerini kanatıyor ve diş arasına girmemesidir. Bunun için de mumlu diş ipleri kullanılabilir. Hekimlerin gösterdiği şekilde kullanılabilir. Bunun dışında bu diş ipleri için özel çatallar var. Bu çatallar vasıtası ile yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diş ipi bir miktar kanama yapar. Hiç önemli değildir. Bir süre alıştıktan sonra o kanalaar geçecektir. Zamanla eliniz alışacağı için dişleriniz kanatmamayı öğreneceksiniz. Ancak diş ipini rutin olarak kullanmanız gerekmektedir.

Günde iki kere diş fırçalıyorsanız 2 kere diş ipi kullanmalısınız, 3 defa fırçalıyorsanız 3 defa da diş ipi kullanmalısınız.

ağız kokusu

Bir de son dönemde en çok popüler olan dilimizin üstünü özel dil fırçası ile temizlemenizdir. Eğer dil fırçası bulamıyorsanız kendi diş fırçanızı kullanabilirsiniz. Dil ağız kokusunun %70’ini oluşturduğu için dilinizi mutlaka temizlemelisiniz.

Diş Hekimi Metin Ağca

 Ağız bakımı video

Ayrıca aşağıdaki videoyu izlemenizi de tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir