Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Yapılacak Egzersizler (Videolu ve Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Göğüs kaslarını sıkılaştırın

Göğüs kaslarınızı nasıl çalıştıracağınıza dair bir kaç egzersiz Spor Eğitmeni Alper Taşçı anlattı.

Öncelikle yapacağınız tekrar sayısı ve setler çok önemli. Eğer 8-10-12 tekrar yapıyorsanız bu sizin tamamen kas büyütmenizi sağlayacaktır. Burada kullandığınız kilo da çok önemli.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer ağır bir kilo ile çalışıyorsanız bu kası büyütecektir. Ama hafif kilo ile 12-15-20 tekrar yapıyorsanız bu da tamamen sıkılaşma ve kuvvetlenmeyi sağlayacaktır.

Hafif kilolarla 15-20 tekrar arası bir egzerisizin nasıl yapıldığına bakalım.

1. egzersiz yan yarım

Sırt üstü yere uzanarak her elinizde hafif bir dambıl olacak şekilde kollarınızı yana doğru 90 derece dik bir şekilde açın. Daha sonra kollarınızı bu şekilde yukarıya doğru düz olacak şekilde kaldırın ve daha sonra tekrar aşağı indirin. Nefes vererek yukarı doğru kaldırın ve nefes alarak aşağı doru indirin. Bu egzersizi 15-20 tekrar şeklinde 2-3 set olarak yapın.

Göğüsleri Sıkılaştırma Egzersizi 1

2. egzersiz yana doğru

Daha sonra bu hareketi yana doğru yapacaksınız. Bunun için yere yatar pozisyonda yine dambıllar elinizde kollar yukarıda ve avuç içleri birbirine bakacak şekilde duruyorsunuz. Daha sonra kollarınızı yana doğru dirsekleri hafif kırararak açıyorsunuz. Tekrar yukarı kaldırıp tekrar aşağı indiriyorsunuz. Nefes alarak kolları aşağıda doğru açıyor ve nefes vererek kolları yukarı doğru kaldırıyoruz. Bu egzersizi de 15-20 tekrardan 2-3 set şeklinde yapıyorsunuz.

Göğüsleri Sıkılaştırma Egzersizi 2

3. egzersiz geriye doğru

Son olarak da geriye açma hareketini yapıyorsunuz. Yine ikinci harekette olduğu gibi kollar yukarıda avuç içleri birbirine bakacak şekilde pozisyonunuzu alın. Bu şekilde dirsekleri kırmadan kollarınızı geriye doğru, yani başınızın yanlarından geriye doğru indiriyoruz. Sonra kolları tekrar geriye tam göğüs hizasına doğru kaldırıyoruz. Sonra nefes alarak kolları tekrar başınızın yanlarından aşağıya doğru indirin. Bu egzersizi de 15-20 tekrar şeklinde 2-3 set olarak yapabilirsiniz.

Göğüsleri Sıkılaştırma Egzersizi 3

Sponsorlu Bağlantılar

Başlangıç için bu egzersizle oldukça idealdir.

Spor Eğitmeni Alper Taşçı

Göğüs sıkılaştırma hareketleri videosu

Göğüs sıkılaştırma egzersizlerini videolu şekilde izlemek istiyorsanız buyrun.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir