Haşimato Hastalığı Tedavisi (Video)

Sponsorlu Bağlantılar

Haşimotu Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Haşimato hastalığının ne demek olduğu hakkında detaylı bilgileri bir önceki video haber konumuzda sizlere vermişti.Aşağıdaki linkten hastalık hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Şimdi de Haşimato hastalığının tedavisi hakkında yine Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı  Prof. Dr. Hakkı Kahraman‘ın anlatacaklarını dinleyelim.

Haşimato Hastalığı Nedir? (Video)

hastalık, tedavi, troid, doktor

Haşimato hastalığının tedavisi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse tedaviye başlamadan önce hastanın klinik durumunun değerlendirilmesi gerekir.Yani troid hormon yetmezliği, eksikliği, fazlalığı var mı veya troid hormonları normal mi buna göre karar verilir.Eğer bu troid hormonlarında eksiklik görülürse yerine konulmalıdır.Hangi yaşta olduğu önemli değildir.

Şimdi hastalığın tedavisi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videodan Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı  Prof. Dr. Hakkı Kahraman’ı dinleyelim…

Hastalık Hakkında Video

Hashimoto Hastalığı Hakkında

Hashimoto tipi tiroid bezi iltihabı veya tıptaki adıyla ‘’Hashimoto tiroiditi’’ bağışıklık sisteminin bir bozukluğu sonucu ortaya çıkar. Nedeni tam olarak bilinmemektedir. 1912 yılında Japon bilim adamı Akira Hashimoto tarafından tanımlandığı için bu ad verilmiştir. Hashimoto tipi tiroid bezi iltihabı en fazla tiroid bezi yetmezliği yapan hastalıktır. Diğer bir deyimle tiroid bezi yetmezliğinin en önemli nedeni Hashimoto tipi tiroid bezi iltihabıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir