Göbek ve Karın Bölgesindeki Yağlanmayı Eritmek İçin Neler Yapılmalı? (Videolu)

Sponsorlu Bağlantılar

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulma

Karın bölgesindeki yağlanma kadınlarda 80 cm üzerine çıkınca, erkeklerde ise 94 cm üzerine çıkınca aşırı yağlanma söz konusu olur. Bu kötü beslenme ve hareketsiz bir yaşantı ile birlikte genler neden olmaktadır. Ve bu konuda ne karın eriten, kalça eriten ne bel eriten nede basen eriten sihirli bir diyet modeli bulunmamaktadır.

Dolayısı ile eğer böyle bir diyetten size bahsediliyorsa kesinlikle ticari amaçlar işin içine girmiş demektir ve kandırılıyor olmanız yüksek bir ihtimaldir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine bağlı olarak vücudun ihitiyacından daha az tüketildiği vakit o eksi kaloriler yağ depolarından alınır ve yağların çözülmeleerine neden olur.

Lokal incelme adı altında karın eriten özel bir egzersiz yok fakat takviye yapacağınız bazı aktiviteler var.Eğer yürüyüşlerlerle yani airebik dayanıklılık denilen yüzme, yürüyüş gibi aktiviteler devreye sokulduğunda vücut kalori sarfediyor. Böylece yağın yoğun olduğu bölgelerden yağ çözülmesi daha fazla oluyor.

Ayrıca Bakınız: Alt Karın Kaslarını Çalıştıran Hareketler ve Egzersizler

Karın Bölgesindeki Yağlanmayı Eritmek

Unutmayın ki yağın yoğun olduğu bölgeden yağ çözünmesi çok olur, az olan bölgeden az olur. Fakat lokal egzersizlerin dışında yani yürüyüş gibi egzersizlerin dışında karın çalıştırma egzersizleri yapılarak da sarkmalar engellenir.

Eğer sadece yürüyüşlerle karın bölgesindeki yağlanmanın azalmasını beklerseniz, azalma ile birlikte karın bölgesinde sarkmalar olabilir. Bu yüzden karın bögesindeki egzersizleri çalıştırmayı da ihmal etmemelisiniz.

Obezite Danışmanı – Bilim Doktoru Haluk Saçaklı

Göbek ve Karın Bölgesindeki Yağları Eritme Egzersizleri Video

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir