Kategoriler
Soru / Cevap

14 yaşındayım ve çok kiloluyum, kiloları vermenin duası yada başka bir yöntemi var mı?

Sizden gelen soru:

* Ben 14 yaşında bir kızım ve çok kiloluyum ayrıca okulların başlamasına 1 hafta kaldı okulda rezil olmak istemiyorum bu kilodan kurtulmanın duası yada başka bir şey varsa söyleyin lütfen? *

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap:

Kilo vermek için öneri

Diyet yapmak için yaşınız uygun olmayabilir. Bu yüzden internet ortamında gördüğünüz diyetleri uygulamanız sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca bir hafta gibi kısa bir sürede kilolarınızdan kurtulmanız da biraz zor. Şok diyetler ve hızlı kilo verdiren diyetlere başvurmayı sakın denemeyin aksi takdirde büyük sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Bizim size tavsiyemiz bir diyetisyenden yardım almanız yönünde olacaktır. Hem sağlıklı bir şekilde hemde sizin bünyenize göre en doğru şekli diyetisyen bilebilir.

kilo verme - zayıflama

Zayıflamak için dua

Kilo vermek için de size dua önerebiliriz.

Zayıflamak için uyumadan önce Allah’a şöyle duada bulunulabilir.

Ey yüce rabbim, yarın bana zayıflamak için güç ve kudret ver. Bedenime hayrı gelmeyecek lokmaların boğazımdan geçmesine izin verme. Bu bedeni emanetçin olarak taşıyorum. Bu emaneti iyi muhafaza edebilmek için zayıflamak istiyorum. Sen bana yardım et ve beni miskinliğe itecek kiloları vermeme yardımcı ol. Amin

Ayrıca her gün uyumadan önce 99 kez Allâh veya Lâ ilahe illallah demek ve 100. de ise Muhammedur Resulullâh diyerek bitirmek fayda sağlayacaktır. Bedenin ne yiyeceğine karar veren Ruh tur. Ruhun dinginliği bedene yarar sağlar. Ruhu tatmin etmek ise en iyi dua ile olur.

2. dua

Şişmanlıktan dolayı rahatsızlık çeken vucudunu taşıyamayan veya zayıflamak  isteyen kimseler bol miktarda  Allah veya Lâ İlahe İllallah okumalıdır.Okuma şeklinin şöyle olması daha uygundur.Okumaya başlarken Ya Allah deyip devamında Allah Allah diye okunur.Lâ İlahe İllallah okurken de bitiminde Muhammedur resulullah denilmelidir.

Kaynak:Zırhlı dualar (Feyzullah Koç)

Sponsorlu Bağlantılar

“14 yaşındayım ve çok kiloluyum, kiloları vermenin duası yada başka bir yöntemi var mı?” için bir yanıt

Elifnaturel incinaturel Kesin sonucla bitkisel kilo verilebiliniyor tokluk verir cok susatir tatliı istegini tamamen yok eder almanya da her 10:kisiden 9 kilo veriyor bununla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RenkliNOT