Anneniz size kızgın ise tek yapmanız gereken onun bu kızgınlığını giderecek basit bir kaç şey yapmaktır. Anneler dayanmaz hemen affeder…

Sizden gelen Soru:

Yani annem bana kızgınsa ona ne yapmam gerek?

Cevap:

Anneler neden kızar?

Hiçbir anne çocuğunun kötülüğünü istemez. Her zaman çocukları için en iyisini isterler. Bu yüzden onları hayat boyu eğitmeye çalışırlar. Çocuğunun mükemmel olması için eğitim verirken bazen kızabilirler. Yada çocuklar bir şeyleri yanlış yaptıklarında anneler çocuklarına kızarlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Annelerin çocuklarına kızma nedenleri çocuklarının o yanlışı bir daha yapmaması içindir. Hatasının farkına varsın ve bu gibi hatalara düşmesin ister. Bu yüzden bazen güzel güzel anlatır bazen de sabrı taşar ve çocuğuna kızar.

anne

Peki anne çocuğuna kızgınsa çocuk ne yapmalı?

Çocuklar da annelerinin kendilerine kızmalarından ötürü kırılabilir veya annelerine küsebilirler ancak küsülecek en son varlık annelerimizdir. Hayatımız boyunca hiç bir şekilde hakkını ödeyemeyeceğimiz annelerimiz bize kızdığı zaman bir süre kızgınlığının yatışmasını beklemeliyiz.

Annenizin kızgınlığı biraz yatıştıktan sonra gidip annenizin gönlünü alın. Yaptığınız hatadan dolayı pişman olduğunuzu ve bir daha o şekilde olmayacağını ona söyleyin. Hatanızı kabul etmek gibi erdemli bir davranış sergilemeniz ve annenizden özür dilemeniz kesinlikle sonuç verecektir ve anneniz sizi affedecektir. Annesini çok kızdıranlar ise ona küçük bir hediye yada bir çiçek ile bu işi kesinlikle halledecektir.