Annem kolay mutlu olmaz, ne yapabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Merhaba ben Zehra benim annem her şeyi kolayca beğenmez o genellikle hep iş yapar temizlik yapar ve benim ablamlar gibi güzel okullar kazanmamı bölümler kazanmamı ister kolayca mutlu olmaz ben ne yapabilirim?

Cevap: 

Anneler her zaman çocuklarının başarılı olmasını ve her zaman en iyi yerlere gelmesini isterler. Ancak bu tutumları çoğu zaman çocuklarının ne istediğini veya ne sevdiğini göz ardı etmelerine neden olur. Bu yüzden anneler çocuklarının ne istediğinden çok kendisinin ne istediğini önemser. Bu nedenle sürekli çocuklara ne olması gerektiğini ve nasıl yapması gerektiğini söyler.

Önemli olan annemizin, babamızın ne istediği değil, sizin neyi severek yaptığınızdır. Ancak bu demek değildir ki anne ve babalarımızın fikirlerini göz ardı edelim. Her zaman anne ve babalarımızın fikirlerini dinleyip, onlara saygı gösterip ve bize yol göstermelerine izin vermemiz gerekir. Eğer onların olmamızı istediği kişi olmak istemiyorsak, bunu güzel bir şekilde onlara anlatmamız ve bunu sevmediğinizi söylemeniz gerekir.

anne çocuk

İnsanlar sevmediği mesleğin sahibi olabilir ancak bu meslekte başarılı olamaz. Başarılı olsa bile mutsuz bir şekilde bu mesleğini devam ettirmek zorunda kalacaktır. Hayattaki en önemli şeylerin başında ise mutlu yaşamak gelir. Bu yüzden mesleğimizi, yaşamımız mutlu olacağımız şekilde yönlendirmeliyiz.

Annenize onun olmanızı istediği kişi olmaktan çok, sizin neyi sevdiğinizi anlatın. Ablanız gibi aynı şeylerde başarılı olamayacağınız ve kendi sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz alanlarda başarılı olabileceğinizi ona anlatın. Anneniz de sizi anlayışla karşılayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir