Arabaların İnsan Hayatına Katkısı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden Gelen Soru:

Arabaların insan hayatına katkısı nedir?

Cevap:

Arabalar insan hayatı için çok önemli bir yere sahiptir.Arabaların ilk bulunuşunda günümüzde motorlu arabalara kadar büyük bir süre geçmiştir.Bu süre zarfında insanlar tarafından yürütülen arabalar, hayvanlar tarafından yürütülen arabalar ve son olarak motor gücü ile yürütülen arabalar ortaya çıkarılmıştır.Günümüzde hala bu arabaların tamamını görmek mümkün.

İnsan gücü ile çekilen arabaları şehir hayatında da kırsal kesimlerde görmek mümkün.Bu arabalarla kısa mesafeler için yük taşınır ve insanların yük taşımasını kolaylaştırır.

Hayvan gücü ile yürütülen arabalarla da yük ve insan taşıması gerçekleştirilir.Yük taşıyarak kısa zamanda büyük işler gerçekleştirilir.Böylece hem zamandan hemde insan gücünden tasarruf edilmiş olur.Ayrıca insan taşıması içinde kullanılan bu arabalar yine kısa zamanda bir yerden başka bir yere gitmenizi sağlar.Faytonlar, at arabaları gibi..

Günümüzdeki motor gücü ile çalışan arabalar ise hem insan taşımasında hemde yük taşımada kullanılmaktadır.Bu arabaların sınıfına otomobiller, kamyonetler, kamyonlar, otobüsler vs. girmektedir.Uzak mesafeleri kısa zamanda katetmeye yarayan bu arabalar insan hayatını en çok kolaylaştıran buluşlardandır.Aynı zamanda çok büyük yüklerinde taşımasını sağlayan bu arabalar yine insan hayatını kolaylaştırmaktadır.Şehirler arası veya uluslar arası insan ve eşya taşıması ile insan hayatına büyük kolaylık sunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  Nisaa
  08 Mart 2016 - 22:31

  Müthiş bir site ama beklediğim cevabı bulamadım

  Selma
  02 Mart 2015 - 21:27

  Bencede harika bir site ve yazı ancak kimsenin başkasına gerizekalı demeye hakkı yok

  hatice
  07 Mart 2013 - 18:59

  ay pardon ssssüüüüüüüppppppppeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrr aynı busenin dediği gibi ama buse biraz gerizekalı galiba müthiş değil süper

  buse
  11 Mayıs 2012 - 21:57

  müthiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir