Birikim yapamıyorum, nasıl birikim yapabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Çalışıyorum ama birikim yapamıyorum lüks bir yaşantım da yok boşta gezenler benden daha güzel giyinip geziyorlar ne yapsam?

Cevap:

Çalışmanıza rağmen birikim yapamıyorsanız kazancınıza değil de harcamalarınıza göz atmanız gerekiyor. Birikim yapmanızı engelleyen asıl şey gereksiz harcamalardır.

Elinize bir kalem kağıt olarak aylık nelere harcama yaptığınızı bir kenara yazın. Bütün harcamalarınızı listeledikten sonra bu harcamalar arasından gereksiz olanları işaretleyin. Yani keşke bu harcamayı yapmasaydım, bu olmasa da olur diyebileceğiniz harcamaları işaretleyin. Ve bir daha ki ay bu harcamaları yapmamaya çalışın ve ekstra bir şeyler için de para harcamayın.

Para Kazanma, ekonomi, finans

Unutmayın ki birikim yapabilmek için biraz dişinizi sıkmanız gerekiyor. Küçük bir kemer sıkma politikası ile kısa zamanda birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Boşta gezenler sizden daha iyi güzel giyinip, daha lüks bir hayat yaşadıkları doğru olabilir ancak onların durumu sizden daha iyi olabilir yada onlara bu yaşantıyı sağlayan aileleri olabilir. Bu tarz şeyleri kafaya takmamanız gerekir. Çünkü elinize hiçbir şey geçmeyecek ve tam aksine üzülmekten başka bir karınız olmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir