Çocuğuna kızan anne nasıl sevindirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Eğer anne kızdıysa o çocuk annesine ne yapıp da onu sevindirmeliyiz? [/box]

Cevap:

Kızgın annenin gönlünü almak çok kolay!

Çocuklar bazı zamanlar annelerinin hoşuna gitmeyen bir şeyi yapıp yada annenin sözünü dinlemeyip annelerini kızdırabilirler. Anne evladına kızınca bir süre ona karşı tavır takınır. Çocuğunun yüzüne gülmez ve ona karşı soğuk davranarak yaptığı hatayı anlamasını sağlar. Peki çocuklar bu durumu nasıl daha hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilir? Kızan annenin gönlünü nasıl alıp kızgınlığını ortadan kaldırabilir?

Annenizin size olan kızgınlığının haksız yere olduğunu düşünüyorsanız anneniz ile konuşmayı denemelisiniz. Annenize davranışınızın neden öyle olduğunu ve neden haklı olduğunu anlatın. Eğer gerçekten haklı iseniz anneniz size anlayış gösterecek ve affedecektir. Ancak bazı durumlarda siz haklı olsanız bile annenizin size kızgınlığı geçmez.

Ayrıca bakınız: Anneme Onu Çok Sevdiğimi Nasıl Anlatabilirim?

anne

Haksız olduğunuzda yada haklı olmanıza rağmen annenizin size kızgın olduğu durumlarda annenizin gönlünü almak istiyorsanız en basiti gidip annenizden özür dilemek ve istemese de boynuna sarılıp yanağından öpmektir. Hiçbir anne bu harekete karşı duyarsız kalamaz. Daha etkisi ise üstüne bir de çiçek vermektir. Tek bir gül yada bir demet papatya bile bu iş için yeterli olabilir.

Son olarak da annenize hediye alın. İstediği bir şey var ise onu alarak ona sürpriz yapın ve özür dileyin. Yada sevdiği bir şeyi alarak onu sevindirin. Göreceksiniz ki kızgınlığından eser bile kalmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(7) Yorum

  süm
  10 Ağustos 2017 - 19:09

  ben önceki hayatımda çok salaktım. birsürü yalan söyler kötü insanları arkadaş sanardım. onlara uyardım annem benm onlar gibi eğlenmemi özgür olmamı istemiyor bana güvenmiyor sanıyordum. o kötü insanlardan birinin bi iddiasını öğrenmemle o kötü kızla arkadaş oldum bidaha burnum boktan çıkmadı. ben bu sene büyüdüğümü farkettim artık hayatımda yalan istemediğimi tertemiz beyaz bi sayfa açmak istediğimi. o kız yüzünden başıma gelmeyen kalmadı hatta anlatmak istediğimde tehdit edildim. geniş ailelerin kızmayacağı olaylar ama bizim yaşam tarzımıza göre uygun olmayan şeyler oldu. şuan aklım başında annemi çok sevdiğimi biliyorum. çok pişmanım ergenlik dönemindeydim şimdi düzgün bi hayat sürmek için çaba harcıyorum. annem bana çok kızacak belki yıllarca bunu yüzüme vuracak ben anneme sarılamazken seni seviyorum diyemezken bunları anlattıktan sonra yüzüne bakamayacak hale gelebilirim. beni affetmese hakkıdır. ama ben onu kaybetmeyi göze alamıyorum. olayları anlatınca yüzüne bakamam diye şimdi seni çok seviyorum diyemiyorum ona layık bi evlat olamadım. belki sevgili falan işleri sanarsınız öyle bişe değil. daha önce sevgili cinsinden hiçbişeyim olmadı. ama o kızla ilgili annem bana sorular sorduğunda hep yalan söyledim kızı korudum. daha sonra aklım biraz olsun başıma geldiğinde kızdan uzaklaştım ama çok geçti.bu kızla ilgili ve biraz benle ilgisi olan olaylar ortaya çıkar gibi olduğunda anneme anlatacaktım tehdit edildim. sonra birkaç hafta veya bir ay sonra kız bana mesaj attı niye benden kaçıyorsun diye ben onunla görüşmememin benim geleceğim açısından sağlıklı olacağını onu koruduğumu artık ne onun ne pisliklerinin karşıma çıkmaması gerektiğini söyledim. bana korumak zorunda dreğildin korumasaydın dedi tehdit edildiğimi biliyormuydu bilmiyorum ama ben aileme ne anlatsam bana inanırlardı. dedi.. o an anneme herşeyi açıklamak istedim ama mal ben artık haksız durumdaydım.şimdi gerçekleri söyleyeceğim ortalık karışacak umrumda değil herşeyden çok annemi tamamen kaybetmekten korkuyorum. bana güvenmiyor zaten napacağımı bilmiyorum. bana lütfen akıl verin..

  hggbnhb
  08 Mayıs 2015 - 22:22

  Arkadaşımin doğum gününe gittim. Annem beni çok erken almaya geldi.bnde herkesin ortasında ona bağıridm çagırdım eve gelince özür diledim kabul etmedi. Sinir krizi geçirdim tabletimi yer attım camı çatladıi hayli pişman oldum annenin ayaklarına kapandımm. Sen beni hiç sevmiyorsun sevmedin sevmiceksin dedimm….. Şimdi suratına bakmiyoo sarılıom çekilioooooo nasıl gönlünü alcammm???

  recep
  29 Mart 2015 - 14:55

  anneme cok kızmıstım bakamıycaksanız dogurmasaydınız dedm cok kızdı nasıl gönunu alırım

  ozan
  10 Şubat 2015 - 20:53

  anneme sen benim annem değilsin dedim çok kızmıştım şimdi pişman oldum nasıl gönlünü alacağımı bilmiyorum buradada yazmıyor çok hatalıyım çok pişmanım annem beni affetmiyor ben seni tanımıyorum diyor nolur yardım edin

  esra eyüpoğlu
  10 Şubat 2015 - 16:00

  merhabalar.ben annemle yaklaşık 4 gün önce kötü bir olay yaşadım.çevremde bana şöyle yap diyen kimse yok.dinleyende yok.hep annemi dinliyolar.neyse benim sevgilim vardı aranmız bozulmuştu,kavga etmiştik ben ayrılmak istemiştim.oda inadına ikimzin adına facebook açmış ve fotoğrafımızı koymuş.akrabalar görmüş annemi aradı ogün.bu kız niye böyle falan filan annemi
  doldurmuşlar.annemde sinirlendi bağırdı vurduda biraz.telefonda eski sevgilimle olan,ve diğer konuştuğum kişilerle olan mesajlarımı okudu.ağzına gelen lafı saydı.ben yapacağımı bilmiyorum herkezin arkamdan konuştuğunu bilmek,beni kötü bilmeleri,ve en önemlisi annemle böyle olmak üzüyor beni.yardım edermisiniz bu durumu nasıl düzeltebilirim?

  dilan ecrin alar
  30 Ocak 2015 - 22:37

  Eğer hiç biri olmazsa yalandan çok üzülüyormusunuz gibi yapın ama ben içimde gelerek yapıyorum . Daha son anne gerçekten de çok ozur dilerim deyin . Aslan birkaç dakika geçmeden anında oranına veya başkadır odaya gidin biraz vaki geçirmeye çalışın en az 10 dakika sonra onun yanına oturaşk ona sanki bütün bu olanları unutmuş gibisin davranın . Benim Annem bu harekete dayanamaz. Eğer bu anlattıklarımi yapıp ta annem kabul etmedi derseniz sorun sizden annesinden korkmayın onu hep Sevin en kötü anda bile yanına gidin ve sizi affetmez hakkını Helal etmek için Yalvarıyorum. ♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡★★★☆★★★☆★☆★☆ ◆■●■●♡★♡

  Melike Bal
  18 Mart 2014 - 16:44

  Sağolun annemin gönlünü aldım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir