Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözünün Giriş, Gelişme ve Sonucu

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Damlaya damlaya göl olurun giriş gelişme sonucu? [/box]

Cevap:

Damlaya damlaya göl olur atasözünün giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini aşağıdaki kompozisyonda görebilirsiniz. İlk paragraf giriş bölümüdür, ikinci paragraf gelişme bölümüdür, üçüncü paragraf ise sonuç bölümüdür;

atasözü

Damlaya damlaya göl olur atasözünün kompozisyonu

Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddi bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.

Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddi arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.

İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(7) Yorum

  murat demir
  16 Mart 2015 - 10:46

  süperrrrr tavsiye ederim

  Emircan
  02 Kasım 2014 - 13:49

  çok süper olmuş. teşekür ederim.

  ozlem erbaysal
  16 Ağustos 2014 - 15:23

  Yukarida adim geciyor ama o yorumu ben yapmadim

  tuğçenur narinç
  08 Nisan 2014 - 21:11

  harika çok teşekkür ederimmmmmmmmmm 🙂

  özlem erbaysal
  01 Ocak 2014 - 17:10

  hiç güzellll değillll

  manolya
  04 Aralık 2013 - 18:44

  yardım sağol ben ingiliz türkçe ben öğretsin plllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiissssssssssssssssssssssssssss
  alawyou baby

  manolya
  04 Aralık 2013 - 18:17

  sssssssssssssssüüüüüüüüppppppeeeeeeeeeeeeeeerrrrrr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir