Dünya Ne Zaman Yok Olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Dünya ne zaman yok olacak? [/box]

Cevap:

Dünyanın Sonuna Az Kaldı!

Kıyamet kopmaz ise yada dünyaya gök taşı çarpmaz veya bizim bilmediğimiz olağan dışı bir durum olmadığı sürece dünyanın ne zaman yok olacağı ve ne kadar ömrü kaldığı bilim adamlarınca heseplandı.Dünyanın sonunun ne zaman geleceğini hesaplayan bilim adamları ne kadar zaman kaldığını açıkladılar.

İngiliz bilim adamları Dünyanın sonunun ne zaman ve nasıl geleceğini tespit ettiklerini açıkladılar. Yapılan açıklamaya göre Güneş bir kızıl dev olarak genişleyecek, dünyayı kendisinden uzağa itmesine rağmen bu uzaklık yeterli olmayacak dünya güneşin dış kabuğunun içine çekilerek korkunç sıcaklık içerisinde buharlaşıp yok olacak.

İngiltere’deki Sussex üniversitesi astronomi bölümünden Robert Smith “Güneşin çekimi ve dünyanın geleceği mesafe dünyanın tamamının buharlaşması için yeterli” açıklamasını yaptı.

gök taşı, astroid

Ve sonuç

Sonuç olarak iki tarih veriliyor. Birincisi, dünyanın güneş tarafından yutulması günümüzden 7.6 milyar yıl sonra gerçekleşecek.

İkinci tarih ise dünyadaki hayatın bundan çok önce yok olacağını gösteriyor. Sıcaklık artışının dayanılmaz olacağından ötürü şunun şurasında bir milyar yılımız kalmış durumda.

Dünyaya Gök Taşı Çarparsa

7.6 Milyar yıl beklemek zorunda değiliz. Eğer bir asteroid çarparsa dünyamızın başına neler gelecek? İşte videosu:

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir