Ev Telefonu Nasıl Kapatılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Ev Telefonunu Kapatacaklara

Sabit ev telefonu artık pek kullanılmaz oldu nedeni hemen herkesin artık cep telefonu kullanmaya yönelmesi. Doğrusunu söylemek gerekirse kişisel olarak benim düşüncemde ev telefonlarının gereksizleştiği düşünenlerdenim ama internet bağlantısı için şimdilik ev telefonu çekmek gibi bir durumvar yoksa görüşmeler için ev telefonu pek kullanılmıyor artık. Başka nedenlerlede olsa ev telefonunuzu iptal etmek istiyorsanız yazının sonundaki dilekçe örneğini doldurup ilgili yere başvurmanız gerekmekte.

Tüketici Dernekleri Federasyonundan (TÜDEF) yazılı açıklama yapıldı. Kullanıcılar, Türk Telekom’un sabit ücret uygulaması nedeniyle ya da nakil ve diğer sebeplerle telefon hatlarını kapatıyor.Ancak bu işlemi yaparken – “hattımı kapatın” diye istekte bulunuluyor. Bu durumda Türk Telekom’un uygulamalarında hattın kapatılmasının, sözleşmenin iptal edilmesi, telefonun iptal edilmesi ve sözleşmeyle kurulan ilişkinin tüketiciye herhangi bir yükümlülük getirmeden sona ermesi anlamı taşımıyor.

Hattını tam olarak kapattırıp sözleşmeyi iptal ettirdiğini  düşünen tüketici daha sonraları yüksek miktarda telefon borcu ve icra gibi durumlarla karşılaşabiliyor.

Son zamanlarda birçok tüketici bu konuda madur durumda. Müşterinin hattımı kapatın talebini Türk Telekom telefonu görüşmeye kapatma olarak yerine getiriyor ve sabit ücret ve vergiler hala gelmeye devam ediyor. Yani kapatma işlemi iptal anlamına gelmiyor. Müşterilerin bu ayrıma dikkat etmeleri gerekiyor ve Türk Telekoma ne yapmak istediklerini net bir şekilde ifade etmeleri gerekiyor.

Türk Telekom’un internet sitesinde de sözleşme ve iptal prosedürü ile ilgili bir açıklama bulunmuyor. Hattınızı eğer bir daha kullanmayacaksanız beklenmedik faturalarla karşılaşmamak için hattınızı tamamen iptal ettirmek istediğinizi belirtin.

 • Müşterilerin gerek Türk Telekom’a borcundan dolayı gerekse kendi isteği üzerine haberleşmeye kapatılması halinde tarifesine göre kapama ücreti alınır.
 • Haberleşmeye kapatılan hatlardan kapalı kaldığı süre için aylık centrex ücretinin alınmasına devam edilir.
 • Tahakkuk ettirilen her türlü ücretin verilen süre içerisinde ödenmemesi halinde gecikme bedeli, genel mevzuat ve tarife kuralları çerçevesinde alınır.

Türk Telekom Telefon Kapatma Dilekçesi

Türk Telekom Telefon Kapatma Dilekçe örneği nasıl hazırlanır. Sizlerden sıkça aldığımız sorulardan biriside şüpesiz ki ev telefonunuzu kapatırken istenen dilekçenin nasıl hazırlanacağına dair bilgilerdir. Şimdi sizlere elimizden geldiğinde sabit hat telefonunuzu kapatmak için hazırlamanız gereken dilekçeyi anlatmaya çalışacağız.

Umarım bu dilekçe örneği yeterli olacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

                                                                                   Türk Telekom Telefon Kapatma Dilekçe örneği

TÜRK TELEKOM İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Türk Telekom …………………. il Müdürlüğüne bağlı ………………………………… numaralı sabit telefon abonesiyim.Bu nolu oboneliğimi artık kullanmak istemiyorum ve bu tyelefon hattımın kapatılmasını istemekteyim. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

Tarih
Ad/Soyad
İmza

A D R E S :

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(5) Yorum

  gurbetci
  10 Mayıs 2016 - 12:13

  İyi günler ev telefonu kapatma dilekcesi verildikten kac gün sonra kapatılıyor?

  Selim Akhisar
  25 Şubat 2015 - 19:36

  İnsanla alaymı ediyorsunuz üstteki yazınızda hattınızı iptal ettirmez sadece kapattırırsanız fatura gelmeye devam eder diyorsunuz .. Sonra iptal etmek için kapatma dilekçesi örneği veriyorsunuz. Siz Türk Telekom’un bi kolumusunuz.

  selçuk meral
  15 Nisan 2014 - 21:59

  kazım kardeşi tebrik ederim.dilekçeye iptal yazmazsanız çok zarar edersiniz

  dursun dökme
  04 Kasım 2012 - 14:16

  ev telefonumu kapatmak istiyorum

  Kazım Dorular
  14 Mayıs 2012 - 13:35

  Yukarıdaki dilekçeyi verirseniz Türk telekoma ömür boyu para ödersiniz.
  Yoksa siz Türk talakommusunuz.
  SÖZLEŞMEMİN VE HATTIMIN İPTALİNİ İSTİYORUM.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir