Geçmişte İnternet Nasıldı?

Sponsorlu Bağlantılar

İnternetin Geçmişi

Sizden Gelen Soru:

Geçmişte İnternet?

Cevap:

Geçmişten Günümüze İnternetin Gelişimi

İnternetin ilk ortaya çıkışına baktığımız zaman iki veya daha fazla bilgisayar arasında veri akışını hedeflediğini görürüz.Günümüzde kullanılan bilgisayarlar arasındaki ağ bağlantısı bile ilk internetin gelişmiş versiyonuna örnek verilebilir.

İnternet dünya üzerinde yayılmaya başladığı ilk dönemlerde sadece insanlar arasından veri ve bilgi akışını sağlıyordu.İnsanlar internete girerek gerekli işlerini halledip, istedikleri bilgilere ulaşıp daha sonra internetin başından kalkıyordu.

Sürekli gelişmeye devam eden internet yavaş yavaş sıradan insanlarında kullanmaya başladığı bir döneme girdi.İnsanların birbirlerine mailler gönderip mailler aldığı dönemler başladı.Buna ek olarak Google’un ortaya çıkışı ile birlikte büyük bir ivme kazandı.

İlk web siteri ortaya çıkmaya başladıktan sonra insanlar bu web sitelerinin isimlerini tarayıcıya girerek bu bir kaç siteden bilgi alış verişinde bulunabiliyordu.Google ile birlikte arama motorlarının gelişmesi sonucunda hem internet sitelerinin sayısı artmış oldu hemde bu sitelerin isimlerini akılda tutma gereksinimi ortadan kalktı.Çünkü arama motorlarına istediğiniz bilgiyi yazarak sitelere ulaşabiliyordunuz.

İnternet gelişimini çok hızlı bir şekilde tamamlayarak bütün dünyayı anında keşfetmenize yarayan bir araç haline geldi.İstediğiniz bütün bilgilere istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz.

Günümüzde internet üzerinden filmler izleyebiliyor, oyunlar oynayabiliyor, görüntülü ve sesli olarak dünyanın diğer bir ucu ile görüşmeler yapabiliyor, bütün işlerinizi yapabiliyor, banka işlemlerinizi yapabiliyor, para kazanabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

İnternet sayesinde Youtube, Facebook, Twitter gibi dünyanın en popüler web sitelerinde istediğiniz gibi vakit geçirebiliyorsunuz.

Günümüzde internet bir gereksinim haline geldi ve insanların yaşam standartları arasına girmeyi başardı.Artık internetsiz bir toplum düşünülemez oldu.

İnternet gelişimini sürdürmeye devam ediyor ve ilerde aklınızın alamayacağı yenilikleri ve hizmetleri de sunmayı başarabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir