Hedefler ve planlar endişeyi yaşamdan uzak tutar ile ilgili deneme yazısı

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Hedefler ve planlar endişeyi yaşamdan uzak tutar ile ilgili deneme yazısı?

Cevap:

Hayatı planlayıp hedefe ulaşmak

Hayatta başarılı olmak için insan kendisine hedefler koymalı ve bu hedefe yürürken kısa ve uzun planlar yapmalıdır. Hiçbir başarılı insan yoktur ki kendisine hedef koymadan bulunduğu konuma yükselsin. Ve hiçbir başarılı insan yoktur ki plansız bir şekilde başarıyı elde etsin.

Günümüzde hiçbir şirket işlerini plansız bir şekilde yürütmez. Bütün iş yerleri, şirketler, fabrikalar ve dünyanın en büyük kuruluşları, günlük, haftalık, aylık, yıllık ve hatta bir kaç yıllık planları hazırlayarak bu planlar doğrultusunda çalışırlar. Bütün bu planlar ise belirlenen hedefler doğrultusunda hayata geçirilir.

Hiçbir büyük şirket tesadüfen, plansız ve hedefsiz bir şekilde bulundukları konumlara gelmemişlerdir. Elde ettikleri başarıları belirledikleri hedefler doğrultusunda planlı çalışmalarına borçludurlar. Bütün bu şirketler belli bir plana göre hareket ettikleri için yarın ne olacak, acaba nelerle karşılaşacağız, bu işten ne kadar kar edeceğiz, başarısız olur muyuz, batabilir miyiz gibi endişeleri de taşımazlar.

çalışma, başarı

Bireysel anlamda bakarsak, bir öğrenciyi ele alalım. Ertesi gün sınavı olan bir öğrenci eğer planlı bir şekilde çalışmamış, herşeyi son güne bırakmış, yada son gün olağanüstü bir durum ortaya çıkmış ve çalışamamış ise sınavda başarısız olacağı kesindir. Ve bu öğrenci acaba sınavda başarılı olacak mıyım, sınavdan sonra ise acaba sınavdan kaç alacağım gibi endişelere kapılır. Ancak kendisine bir hedef koyup planlı bir şekilde çalışan diğer bir öğrenci son gün çalışmasa dahi sınavda başarılı olacağı çok yüksek bir ihtimaldir. Ve hiçbir endişe taşımaz.

Bir insan hayat boyunca kısa e uzun vadeli bazı hedefler koymalı ve bu hedeflere ulaşmak için belli stratejiler belirleyerek planlar yapmalıdır. Aksi takdirde hayat insanı nereye sürüklerse oraya doğru gider. İnsan kendisine hedefler koyup planlar yapmazsa, başkalarının hedefleri ve planlarının bir parçası olacaktır.

Makale yazarı: Renkliweb.com / Admin

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  senaakyüz
  09 Mart 2015 - 20:15

  arkadaşlar bencede bu yazı iyi fakat bu yazı bize verilmiş bir örnek biz kopyalayıp yapıştıramayız yapıştırmamalıyız kendimiz daha iyisini yapabilmek için çabalamalı hakeddğimizi almalıyız sonuçta bu ödevler hayatımızın sonuna kadar karşımıza çıkıcak

  NoTürkçeKompozisyonları
  24 Şubat 2015 - 14:26

  türkçe dersinde hoca kompozisyon verdi ve çok uğraştıran konular ama bu konuda öyle bir sıkıntı olmadı hazırlayanlara çok teşekkür ederim

  ödevsevmeyen
  12 Şubat 2015 - 14:05

  çok teşekkürler hoca ödev verdi hemen kopyala yapıştır yapıcam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir