İstenmeyen Twitter Bildirimlerini Sessize Alma ve Engelleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter’da Bildirimleri Sessize Alma

Trollerle savaşmak için Twitter tarafından yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme sayesinde trollerden gelen bildirimleri engelleyebileceksiniz. Twitter bildirim filtreleri olarak adlandırılan bu yeni özellik sayesinde takip etmediğiniz hesaplardan gelen tweet’leri engelleyip sessize alabileceksiniz.

Bu yeni özellik sayesinde özellikle sahte twitter hesapları hedeflenmiş durumda. Profil resmi olmayan, e-posta adresi doğrulanmayan, telefon numarası doğru olmayan, yeni açılmış olan vb twitter hesaplarından gelen bildirimleri sessize alabileceksiniz. Bu kritere sahip hesaplar genellikle sahte ve reklam amaçlı hesaplardır. Siz takip etseniz de etmesenizde size bildirim gönderdikleri için canınızı sıkabilir.

Tiwitter web üzerinden bildirimleri sessize alma

Bu yeni Twitter bildirim filtrelerini, Android, iOS ve web sitesinde kullanabilirsiniz. Android veya iOS cep telefonunuzda bu filtreleri ayarlamak için Bildirimler sekmesine gitmelisiniz. Sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın, yani Ayarlar düğmesine tıklayın ve Ayarlar ve Gizlilik ve oradan da Bildirimler seçeneğine girin. Burada hangi hesaplardan gelen bildirimleri sessize alacağınızı seçiyorsunuz.

Mobil cihazlarda Twitter bildirimlerini sessize alma

Bildirimler alanına gittiğinizde aşağıdaki gibi seçenekleri göreceksiniz. Ve dilediğiniz seçeneği yada tümünü seçerek bildirimleri sessize alabileceksiniz.

Şu kişilerden gelen bildirimleri sessize al:

  • Takip etmediğin kişiler
  • Seni takip etmeyen kişiler
  • Hesabı yeni olan kişiler
  • Varsayılan profil fotoğrafını kullanan
  • E-posta adresi doğrulanmamış kişiler
  • Telefon numarası doğrulanmamış kişiler
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir