Kader İle İlgili Sözler ve Açıklamaları

Sponsorlu Bağlantılar

Kader İle Alakalı Bir Kaç Söz ve Açıklaması

Sizden Gelen Soru:

Kaderle ilgili sözler ve açıklamaları?

Cevap:

Dayanmak, kaderi yenmektir. Campbell

İnsan hayatı boyunca karşılaştığı kötü olaylar ve sonuçlar karşısında sabrederse kaderine razı olmayıp, kendi kaderini yeniden şekillendirmiş olur.Sabretmenin sonucunda kaderin kötü sonuçları ortadan kalkar ve kaderi yenmiş olursunuz.

Genelde insanlığın kaderi, hak ettiği olacaktır. Albert Einstein

İnsanlar kendi kaderlerini kendileri belirler.Bu yüzden ortaya çıkan sonuçlar ve yapılanlar insanların kendi elleri ile yaptıkları şeyler olduğu için bu kaderi de kendileri hazırlamış olurlar.Kendi hazırladıkları şeylerde insanların kendi hakettiği şeyler olacaktır.

Her yürek, kendinin kaderidir. Balley

İnsanlar kendi yüreğinin sesini her zaman dinler.Yaptığı işlerde ve olaylarda da yüreğine kulak asacaktır.İnsan duyguları ile hareket eden bir yaratık olduğu için kalbinden geçenleri fiile dönüştürmektedir.Bunun sonucunda kalbinin sesi onun kaderini tayin etmede önemli bir rol oynayacaktır.İyi kalpli insanlar iyi kaderleri ortaya çıkaracaktır, kötü kalpli insanlarda kötü kaderleri…

Her ümmetin mecusileri vardır. Bu ümmetin mecusileri “kaderyoktur!” diyenlerdir. Hadis-i Şerif

Kadere inanmak imamdan olduğu için kaderi yok sayanların imanının eksik olduğu görülmektedir.Mecusi de ateşe tapanlara denildiği için kadere iman etmeyenlerin ateşe tapanlar ile aynı özellikleri taşıyacakları aşikardır.Müslümanların ateşe tapanlardan farklı olmalarının bir nedeni de kadere iman etmeleridir.

Hiç kimse kaderini değiştiremez ve kaderinden kaçamaz. Goethe

Goethe’ye göre hiçbir insan kendi kaderini değiştiremez ve kaderinden kaçamaz.Kader her insanın alnına yazılmış bir hayat çizgisidir diye düşünen Goethe, bunu değiştirmenin de mümkün olmadığını ve kaderde ne vfar ise insan onu yaşamaya mahkum olduğunu savunur.

Hiç şaşmayan saat gibi işler durur kader. Yahya Kemal

Kader tıpkı bir saat gibi ortaya çıkmaktadır.İnsanın kaderine yazılmış olan olaylar ve diğer bütün herşey zamanı geldiğinde gerçekleşecektir.

İnsanlar kendi çılgın ihtiraslarının neticelerini kadere yüklerler. Walter Scott

İnsanlar yaptıkları her şeyi kadere yüklemektedirler.Bütün kötülükleri ve çılgınlıklıkları kader kılıfının arkasına sığınarak gerçekleştirmektedir.Oysa insan kendi kaderini kendisi belirler.Yaptıklarınız sizin kaderinizdir.Kaderi şekillendirmek sizin elinizdedir.

  • Kader, kendi elinde olmayan şeylere bağlanan kimselere karşı her zaman menfidir. Andre Maurois
  • Kadere iman eden, kederden emin olur. Hadis-i Şerif
  • Kendi geleceklerimizi kendimiz hazırlar, sonra da kader deriz. Disraeli
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir