Kadınlar Mı Daha Çok Yalan Söyler Erkekler Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın Erkek Yalanları

Aslında yalan söylemek hoş karşılanmayan bir davranış biçimidir. Ama bazen ne yazık ki bu yola başvurulduğunu biliriz. Amaçlanan hedefe ulaşmak için doğru olmayanı söylemek geçici bir çözüm gibi görülebilir  ama eninde sonunda gizlenen gerçeklerin açıklanması gerekir. Bu söylenenler kişisel bir fikir olsada dikkate alınması yararımıza olacaktır çünkü yalan söylemenin cinsiyeti yoktur 😀

Yanlış olduğunu bilse de pek çok insan zaman zaman yalana başvurur.Peki en çok yalanı kim söyler? Sizce kadınlar mı, erkekler mi? İnsanlar kimi zaman kuyruklu yalanlara sarılırken bazen de küçük yalanlarla günü kurtarmayı düşünür. Peki kim daha yalancı kadınlar mı erkekler mi?

Bilimsel Yalan Araştırması

İngiltere’de Bilim Müzesi’nin gerçekleştirdiği bilimsel araştırmanın sonuçları, kadınların sadece çok önemli konularda, özellikle başkasını üzmemek için ve ‘’gerçeği söylemek acı verdiğinde’’ yalan söylediklerini, erkeklerin ise yalanı nefes alırmış kadar doğal üretebildiklerini ortaya koydu.

Erkeklerin kadınlardan çok daha fazla yalan söylediklerini de belirten araştırmacılar, kadının bir yalan söylemek zorunda kaldığında bundan duyduğu vicdan azabıyla yaşamlarının kalan bölümünde bu yalanı haklı çıkarmak için uğraştıklarını kaydetti.

Erkeklerin ise en berbat yalanları bile göz kırparcasına rahat söyleyebildiklerini belirten İngiliz bilim adamları, genellikle de söyledikleri yalanın erkeklerin yanına kaldığını ifade ediyor.

Erkeklerin gerçeği söylemenin daha uzun ve zahmetli olacağına inanmaları yüzünden bile kolaylıkla yalan söyleyebildiklerini, yani gerçeğe üşendiklerinde yalana sığındıklarını öne süren bilim adamları, burada en büyük amacın da yaşamı olabildiğince zahmetsiz kılmak olduğunu belirtiyor.

Kadınların ise çoğunlukla korkudan, bir başkasını korumak adına, ya da gerçeğin çok daha fazla acı vereceğine inandıklarında yalana başvurduklarını kaydeden bilim adamları, kadının başkasını incitmektense kendisini acıtmayı tercih edebildiğini bildirdi.

Bunun da kadının yalan sayısını arttırdığını belirten bilim adamları, kadının anne-babası ve nişanlısını hayal kırıklığı ve üzüntüye sürüklememek adına aslında mutlu olmayacağını bildiği evliliği bile yapabildiğini hatırlattı.

Erkeklerin En Çok Söylediği 10 Yalan

Buna gore erkeklerin en çok söyledikleri yalanlar şunlar:
-O kadar da çok içmedim

-Bir şeyim yok iyiyim.

-Telefonum çekmiyordu

-Aldığım şey çok da pahalı değildi

-Yoldayım geliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

-Trafikteyim

-Yok popon bu giysinin içinde büyük görünmüyor

-Kusura bakma telefona yetişemedim

-Kilo vermişsin

-Bu benim hep istediğim şeydi

Kadınların En Çok Söylediği 10 Yalan

-Bir şeyim yok iyiyim

-Nerde olduğunu bilmiyorum dokunmadım senin eşyana

-Bunu çok da pahalı almadım –

Çok içmedim

-Başım çok ağrıyor

-Bunu ucuzluk reyonundan aldım

-Yoldayım geliyorum

-Yok bu yeni değil, çok eskiden almıştım

-Hayır seninhiçbir eşyanı atmadım

-Bu benim hep çok istediğim bir şeydi

Sponsorlu Bağlantılar

Aolhealth’in haberine göre, Amerikan TV kanallarının ünlü ismi Psikolog Dr. Phil McGraw erkeklerin kadınlara göre iki kat daha fazla yalan söylediğini ifade ediyor.

Buna göre bir erkek 60 yaşına geldiğinde 100 binden fazla yalan söylüyor. 60 yaşında bir kadın ise bu sayının ancak yarısı kadar yalan söylüyor.

Günlük orana bakıldığında ise erkekler günde 6 kez yalan başvururken, kadınlarda bu rakam 3’te kalıyor.

Rakamlar bunu söylese de kişiden kişiye değişen karakter faktörünü unutmamak gerekiyor. Çünkü dürüst kişiler ömürleri boyunca bu rakamın kıyısından bile geçmezken, ‘pinokyo’ karakterliler, bu sayıyı ikiye hatta üçe katlayabilir.

DOĞRUSU YUKARIDA VERİLEN SONUÇLARI PEK İNANDIRICI BULMADIĞIMI SÖYLEYEBİLİRİM NEDEN DERSENİZ ÇÜNKÜ YALAN SÖYLEMENİN CİNSİYETİ YOKTUR 😀

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    yesim akalay
    06 Mayıs 2013 - 19:50

    cok sevdim yaziyi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir