Kardeşimi nasıl sevindirebilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizin sorunuz:
Kardeşimi nasıl sevindirebilirim?
Cevap:

Kardeşler arasında her zaman anlaşmazlıklar olabilir, tartışmalar yaşanabilir ve bunun sonucunda kırıcı sözler söylenebilir. Bu sözler sonucunda ise kardeşler arasında kara kedi girebilir ve küslükler yaşanabilir. Eğer bu kırgınlıklar tamir edilmezse daha fazla büyük ve tamir etmesi mümkün olmayabilir.

Herhangi bir nedenden dolayı kardeşiniz ile aranızı düzeltmek yada hiçbir neden yokken kardeşinizi sevindirmek için neler yapabileceğinize göz atalım;

Kardeşinize sevdiğinizi söyleyin

Hayattaki en sihirli sözcük seni seviyorum sözcükleridir. Bir insana seni seviyorum dediğiniz zamanda yada onu sevdiğinizi farklı kelimelerle ifade ettiğiniz zaman çok sevinir. Bunu belli etse de belli etmese de içinde büyük bir mutluluk oluşur. İnsanların arasında soğukluk yaşanmasının en büyük nedenlerinden birisi de birbirlerine sevdiklerini söylememelerinden kaynaklanır. Durup dururken kardeşinize onu sevdiğinizi söyleyin ve yüzün oluşacak ifadeye bakın.

Kardeşinize hediye alın

Bir kardeşin neyi sevdiğini yada neyi istediğini kardeşinden daha iyi kimse bilemez. Bu yüzden kardeşinizin almak istediği bir şey var ise onu siz alın. İlle de istediği bir şey olmasına gerek yok, kardeşinizin ilgi alanına yönelik bir hediye alabilirsiniz. Özel günlerin gelmesini beklemenize gerek yok. Olur olmadık zamanlarda insanlar birbirine hediye verdikleri zaman hem veren hemde alan büyük mutluluk yaşar. Hediyeleşmek aradaki sevgiyi artıran en önemli şeylerden birisidir.

Çiçeklerin gücünü kullanın

Birini sevindirmedeki en etkili yöntemlerden birisi de çiçeklerdir. Çiçeklerin de büyülü bir etkisi vardır. Kadın olsun erkek olsun farketmez, herkese çiçek alınabilir.

Kardeşler arasında doğuştan kan bağından gelen bir sevgi vardır zaten. Bu yüzden kardeşinize değer verdiğinizi ve onu sevdiğinizi gösteren her hareketiniz onu sevindirecektir. Önemli olan onu sevdiğinizi her fırsatta ona göstermenizdir.

Unutmayın. Sevgi paylaştıkça büyür ve mutluluğa dönüşür.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir