Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Kıvırcık saça kahkül kesilir mi? [/box]

Cevap:

Kıvırcık Saça Kahkül

Öncelikle şunu belirtelim ki kıvırcık ve kabaran saçlara sahipseniz çok kısa saç modellerinden kaçınmanız gerekir. Fakat çene hizasında, küt bir saç modeli size yakışabilir. Saçınızı kabarmayı önleyen bir saç serumu ile kontrol altına alabilirsiniz. İsterseniz bu saç modeline uzun kahküller de ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere kıvırcık saç için örnek bir kahkül modeli yapılmıştır. Sizde kıvırcık saçlarınız için örnekte olduğu gibi kahkül yapabilirsiniz.

kıvırcık saç kahkül

Kahkül Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kahkül her kadının dönem dönem denediği bir saç kesimidir. Özellikle alnı geniş olan bayanlara daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Kaşların biraz üzerinde olacak şekilde kesilen kahkül idealdir. Yuvarlak yüzlü bayanlara kahkül kestirmelerini önermiyoruz. Çünkü bu yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak gösterecektir. Kadınlar duygusal krizde oldukları dönemde genellikle saç şekillerini değiştirir özellikle de kahkül keserler. Sakın kendi kendinize kesmeyin.Profesyonel ellerden çıkmayan bir kakül çok sönük olacaktır önermiyoruz!

Kahküllü saçlarınıza renk attırarak daha volümlü bir görünüm elde edebilirsiniz. Ara ara saç renginizin bir kaç ton açığından renk attırırsanız renk uyumu ideal olacaktır. Kendi saçınızın iki ton açığını yaptırmanızı öneririz. Eğer saçlarınız kıvırcıksa kahkül kullanmak sizi zorlayabilir. Kakülün istediğiniz gibi olmasını sağlamak için her gün fönçekmeniz gerekecek bu da saçınızı yıpratacaktır. Bu nedenle kıvırcık saçlara kahkül kestirmelerini önermiyoruz. Kahkül kestirmeyi düşündüğünüzde yakışmayabilir endişesi ile fikrinizden vazgeçiyorsanız; Kuaförlerdeki kahkül saçkesim kataloglarını incelemenizi öneririz. Böylece sizin yüz yapınızdaki modelleri inceleyerek kahkül için uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.