Kıvırcık Saça Kahkül Kesilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Kıvırcık saça kahkül kesilir mi? [/box]

Cevap:

Kıvırcık Saça Kahkül

Öncelikle şunu belirtelim ki kıvırcık ve kabaran saçlara sahipseniz çok kısa saç modellerinden kaçınmanız gerekir. Fakat çene hizasında, küt bir saç modeli size yakışabilir. Saçınızı kabarmayı önleyen bir saç serumu ile kontrol altına alabilirsiniz. İsterseniz bu saç modeline uzun kahküller de ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere kıvırcık saç için örnek bir kahkül modeli yapılmıştır. Sizde kıvırcık saçlarınız için örnekte olduğu gibi kahkül yapabilirsiniz.

kıvırcık saç kahkül

Kahkül Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kahkül her kadının dönem dönem denediği bir saç kesimidir. Özellikle alnı geniş olan bayanlara daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Kaşların biraz üzerinde olacak şekilde kesilen kahkül idealdir. Yuvarlak yüzlü bayanlara kahkül kestirmelerini önermiyoruz. Çünkü bu yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak gösterecektir. Kadınlar duygusal krizde oldukları dönemde genellikle saç şekillerini değiştirir özellikle de kahkül keserler. Sakın kendi kendinize kesmeyin.Profesyonel ellerden çıkmayan bir kakül çok sönük olacaktır önermiyoruz!

Kahküllü saçlarınıza renk attırarak daha volümlü bir görünüm elde edebilirsiniz. Ara ara saç renginizin bir kaç ton açığından renk attırırsanız renk uyumu ideal olacaktır. Kendi saçınızın iki ton açığını yaptırmanızı öneririz. Eğer saçlarınız kıvırcıksa kahkül kullanmak sizi zorlayabilir. Kakülün istediğiniz gibi olmasını sağlamak için her gün fönçekmeniz gerekecek bu da saçınızı yıpratacaktır. Bu nedenle kıvırcık saçlara kahkül kestirmelerini önermiyoruz. Kahkül kestirmeyi düşündüğünüzde yakışmayabilir endişesi ile fikrinizden vazgeçiyorsanız; Kuaförlerdeki kahkül saçkesim kataloglarını incelemenizi öneririz. Böylece sizin yüz yapınızdaki modelleri inceleyerek kahkül için uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  yabancı
  30 Mart 2015 - 14:45

  Asya ben kıvırcık saçlıyım düzlestiriyle fön çekmeden 1 dakikamı bile almıyor uzun zamandır kestirsekte kararsıztım şimdi iyi ki kestirmişim diyorum gayet düz duruyor akşama kadar bozulmuyor yalnız ben biraz sık kestirtim kaşlarıma yakın elinde bir fotoğraf la gitip kestirmen en iyisi yoksa kuaföre bırakırsan biraz hüsrana uğrayabilirsin ben öyle yaptım şunun gibi bişey oldu benimkisi link de baştan 5. si biraz daha kaşlarıma gelen modeli
  http://gelinsacimodelim.com/sac-seklinize-uygun-kahkul-modelleri/

  Asya
  02 Şubat 2015 - 17:44

  Peki dalgalı saçlara kestirmek doğru mudur? Benim saçlarımın üst kısmı düz alta indikçe dalgalaşıyor fön çekmek istemiyorum. Fön çekmeden yapabilir miyim? Düz durur mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir