Mutluluğun gerçek anlamı nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Soru:

Mutluluğun gerçek anlamı ?

Cevap: 

Mutluluk kelime anlamı itibari ile “Bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu” şeklinde açıklanır.

Mutluluk kavramı kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Bir insanın mutlu olduğu bir şey ile başka birisi mutlu olamayabiliyor. Bu da insanları özlem duyduğu isteklerle alakalıdır.

Bir insan paraya çok fazla özlem duyar ve elde edince çok mutlu olur, bir insanda sevdiğine çok fazla özlem duyar ve ona kavuşunca büyük mutluluk yaşar. Bir insan için maddi şeyler çok fazla önemlidir ve bunları elde edince mutlu olur, başka bir insan manevi şeylere önem verir ve maddi şeylerden çok manevi şeyleri elde edince çok mutlu olur.

mutluluk

Mutluluğun gerçek anlamı insanın özlemini duyduğu şeyleri elde etmesi ve bunun sürekliliğidir. Çünkü insan özlem duyduğu şeyi elde ettiği zaman bir daha bunu kaybetmeyeceğini bilmelidir. Eğer kısa süreliğine buna sahip oluyor ise bu mutluluk geçici ve buruk bir mutluluktur. Gerçek mutluluk elde edilen şeyin kaybedilme korkusu olmadan sürekli oluşudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir