Odyometri Bölümü Olan Üniversiteler

Sponsorlu Bağlantılar

Odyometri Nedir? Ne İş Yapar?

Ender bölümlerden biri olan odyometri bölümü çok az üniversitede bulunmaktadır. Ne iş yapar diye kısaca değinmek gerekirse işitme bozukluklarını ölçümü yaparlar diyebiliriz.Başka gürültülerin işitme eşiğinin saptanmasını etkilememesi İçin inceleme sessiz bir ortamda yapılır.Algılama tipi işitme kayıplarının tedavisi çok güçtür. İşte bu işi yapan bölümlere eleman yetiştirme işini odyometri bölümü olan üniversiteler yapar.

Odyometri sağlık meslek lisesi çıkışlıların devam edebildiği 2 yıllık önlisans eğitiminin sonunda elde edilen bir ünvan. Devlet Hastanelerinde sağlık teknikeri sayılıyor. Odyoloji uzmanlığı ise fizik tedavi rehabilitasyon yüksek okulu, psikoloji, biyoloji gibi lisans derecesi olanların sınav sonucunda kazanarak 2-4 yıl arası sürede eğitim görerek ve tez tamamlayarak elde edilen lisans üstü bir derece. Odyolog ve odyometristler, devlet hastanei veya Üniversite hastanesinde KBB bölümlerinde çalışabiliyorlar.

Odyometri Bölümü ve Puanları

Bir bölümü seçmek çok önemlidir. Çünkü Hayatınızın sonuna kadar o mesleği yapmak zorun da kalacaksınız ve mutsuz  yada mutlu bir mesleki hayat sizin ilgi alanınıza bağlıdır. Bu sayfamızda sizin için 2 yıllık bir Bölüm olan Odyometri Bölümün Taban ve Tavan Puanları, Kontenjanları, Türkiye Sıralaması, Hangi Puan Türü ile aldığı gibi verileri topladık.Bu bölüm hakkında kafanızda bir fikir oluşturmanıza umarız yardımcı olabiliriz.

Bölüm ÜNİVERSİTESİ Y.Okul
Odyometri ANKARA ÜNİVERSİTESİ Sağlık Hizmetleri M.Y.O.
Odyometri CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ(SİVAS) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.
Odyometri DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ(İZMİR) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.
Odyometri EGE ÜNİVERSİTESİ(İZMİR) Atatürk Sağlık Hizmetleri M.Y.O.
Odyometri ERCİYES ÜNİVERSİTESİ(KAYSERİ) Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri M.Y.O.
Odyometri HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ(ANKARA) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.
Odyometri TRAKYA ÜNİVERSİTESİ(EDİRNE) Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir