Psikoloğa Gittiğim Halde Kafamı Boşaltamıyorum Rahatlayamıyorum Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Ben kafamı psikoloğa gittiğim halde boşaltamıyorum rahatlayamıyorum?

Cevap:

Psikolog Çözüm Olmadıysa Ne Yapmalı?

İnsanlar yaşadıkları sorunlar karşısında her şeyi kafasına takabilir ve bu sorunların içerisinde kaybolabilir.Bu gibi durumlarla karşılaşan insanların kendi çabaları ile sorunlarından kurtulamadıkları durumlarda çözüm psikolog olabilir.

Psikoloğa gidip profesyonel destek almak çoğu zaman en etkili yöntemlerden birisidir.Ancak psikologdan yardım almak da kimi zaman çözüm olmayabiliyor.Şimdi burada sizlere kafanızı boşaltıp rahatlamanızı sağlayacak bir kaç öneri sunmaya çalışacağım.Ancak şunu da belirtmeliyim ki bu öneriler hiçbir şekilde bir doktorun yada psikoloğun önerileri değildir ve tamamen benim tavsiyelerimdir. Her insanda işe de yaramayabilir.Neyse lafı daha fazla uzatmadan önerilere geçelim;

hafıza, beyin, zeka

Rahatlamak için Bir Kaç Öneri

1.Öncelikel probleminizi yada kafanızı meşgul eden sorunların ne olduğuna karar verin ve kesinlikle teşhis edin.Daha sonra bu problem yada sorunlara neden olan şeylerden uzak durmaya çalışın.

2.Kafanızı meşgul eden sorunlardan uzaklaşamıyorsanız ve bu sorunlarla birlikte yaşamak zorundaysanız problemlerinizin üzerine gitmelisiniz.

3.Stres ve sorunlardan kurtulmak için evde uğraşabileceğiniz küçük hobiler edinin.

4.Yine sorunlarınızdan kısa bir süreliğine de kurtulabileceğiniz küçük kaçamaklar yapın.Bu kaçamaklarını gürültüden ve insanlarda uzak olsun.Deniz kenarına gidebilir, orman yürüyüşü yapabilir, doğa ile iç içe olabilir vs.

5.Son olarak sorunlarınızdan kısa bir süreliğine uzaklaşmak özüm olabilir. Bir kaç günlük tatil yada bir hafta sonunu başka bir yerde geçirmek daha sağlıklı düşünmenize ve sorunlarınızın çözümünde daha mantıklı düşünmenize neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir