Sınavı kazanmanın yolları nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Sınavı kazanmanın yolları nelerdir?

Cevap:

İlkokuldan üniversiteye kadar bir öğrenci sürekli sınavlara girer. Hayatını akışını ve geleceğini belirleyen bu sınavlarda her öğrencinin amacı başarılı olmaktır. Peki her öğrencinin amacı bu iken, neden bazı öğrenciler başarılı olurken bazı öğrenciler de başarısız olur? Şimdi bu sorunun cevabını bulacaksınız.

Hedef koymak

Hedef koymadan hiçbir şeyi başarmak mümkün değildir. Çünkü neyi başarmak istediğinizi aslında bilmiyorsunuz. Hedef koymadığınız takdirde işiniz tamamen tesadüflere kalır. Ancak kendinize hedef koyduğunuz zaman neyi başarmak istediğinizi bilirsiniz ve başarmak istediğiniz şey için ne kadar çalışmanız gerektiğini de bilmiş olursunuz.

ders çalışma

Planlı çalışmak

Sınavı kazanmak için birinci ve en temel etken çalışmaktır. Ancak her çalışan başarılı olamamaktadır. Çünkü doğru ve planlı bir çalışma stratejisi yoktur. Her gün plansız 5 saat çalışan bir insandan her gün planlı 2 saat çalışan bir insan daha başarılı olur. Önemli olan çok çalışmak değildir, doğru ve planlı çalışmaktır.

Ders çalışırken dikkat et

Ders çalışırken masa başında ders çalışmaya özen gösterin. Uzanarak, televizyon başında, müzik dinleyerek vb. şekillerde ders çalışmayın. Çünkü dikkati dağıtan her ayrıntı başarısızlığa yol açacaktır.

Ders çalışırken birden fazla kaynaktan ders çalışmaya özen gösterin. Farklı kaynaklardan çalışmak bakış açınızı genişletir.

Bir konuyu öğrendikten sonra o konu hakkında örnekler ve testler çözün. Bu şekilde konuyu daha iyi anlarsınız ve bir daha unutmazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir