Sözlü İletişim Araçları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ]Sözlü iletişim araçları nelerdir?[/box]

Cevap:

Sözlü İletişim Nedir?

Sözlü iletişim konuşma dili olarak da adlandırılır. Sözlü iletişim, yüz yüze görüşmeler, toplantılardaki konuşmalar, sözlü brifingler, halka hitaplar, sözlü sunumlar, telefonla yapılan görüşmeler, eğitim kursları, konferanslar, resmi konuşmalar gibi çeşitli biçimde kurulur.

konuşma, konferans, topluluk

Sözlü İletişim Araçları

Aşağıdaki iletişim araçları sözlü iletişim araçları arasında yer almaktadır.

 1. Görsel-İşitsel iletişim araçları: Göz ve Kulağımıza hitap eden, multimedya teknolojilerini kullanan, iletişim araçlarıdır. (Örneğin tv, sinema, radyo vs..)
 2. Telekomünikasyon iletişim araçları : Göz ve kulağa hitap eden, elektrik, elektronik / elektromanyetik, optik teknolojileri kullanarak gerçekleştirilen iletişim araçlarıdır.(Örneğin telefon, cep telefonu, fax, telex,vs..)
 3. Organizasyon iletişim araçları: Ekipler aracılığıyla gerçekleştirilen , kişi veya topluma aktarılacak mesajları tanıtım – eğlence – eğitim – gezme – tüketme adına ileten etkinliklerin sağladığı iletişimin araçlarıdır(Fuarlar, event marketing konser leri, defile ler, konferanslar vs.)
 4. Sanatsal iletişim araçları: ister plastik, ister estetik olsun hertürlü sanat faaliyeti veya sanatcı ile sağlanacak iletişimin araçlarıdır: (Dans, resim, müzik, şarkı, sergi, konser, tiyatro, defile,heykel, seramik, animasyon, vs)
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(5) Yorum

  hıh
  12 Şubat 2015 - 16:46

  çok kötü.

  htc
  10 Şubat 2015 - 20:40

  çok saçma doğru düzgün anlatın şunu

  melike ayşe
  10 Şubat 2015 - 19:44

  çok saçma şeyler var

  sanane
  22 Kasım 2014 - 09:32

  Cok sacma dogru duzgun solein

  serfa
  21 Eylül 2014 - 17:11

  sözlü iletişim ile ilgili örnek lütfen alımm…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir