Splenda Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Splenda 

Splenda bir çeşit tatlandırıcı maddedir. Yani şeker yerine kullanılmaktadır. Karbonhidrat ve içerdiği kalorinin az olması nedeniyle şeker  doğal maddesi yerine kullanılmaktadır.

SPLENDA® Tatlandırıcı, sukraloz içeren, düşük kalorili bir tatlandırıcıdır. SPLENDA® Tatlandırıcı şekerden daha az kalori ve karbonhidrat barındırır ve şeker yerine kullanılabilir. Sukraloz vücut tarafından tanınmamaktadır ve bu nedenle enerjiye yani kaloriye çevrilemez. Aspartam veya Sakarin içermez.

SPLENDA® Doğal Tatlandırıcı

Hem tablet hem de toz halinde bulunabilen SPLENDA® Tatlandırıcı, şekere alternatif olarak yada diğer tatlandırıcıların kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Tablet halindeki veya poşet içerisindeki SPLENDA® sıcak ve soğuk içeceklerde, granül halindeki SPLENDA®yemeklerde ya da kek, kurabiye gibi hamur ve sütlü tatlılarda da şeker yerine kullanılabilir.

SPLENDA® Tatlandırıcı üç formda bulunur: Granül, poşet ve tablet.

SPLENDA® Granül ısıya dayanıklıdır ve pişirme için idealdir. SPLENDA® granül gramaj olarak daha hafiftir ve aynı miktardaki şekerden çok daha tatlıdır. Böylece 250gr şeker kullanılması gereken tariflerde örneğin sadece 25gr SPLENDA® granül gerekmektedir. Çevirim ölçüsü 10’a 1’dir: Yani 100gr SPLENDA® granül 1.000gr (1kg) şekere tekabül eder. Bundan dolayı çok yönlü kullanıma uygundur.İçecekler için poşet veya tablet tabii ki daha uygundur.

1 çay kaşığı (0,5g) SPLENDA® granül, 1 çay kaşığı (5g) şekerin tatlılığına sahiptir. 1 çay kaşığı (0,5g) toz halindeki SPLENDA® Tatlandırıcı’da 2 kalori bulunur. Sukraloz’da kalori yoktur. SPLENDA® granül’de bulunan kalori, bu kullanımı kolay üründeki az miktarda maltodekstrin (mısır nişastası benzeri bir madde)’den kaynaklanmaktadır.

Splenda Kullanımı

SPLENDA® Tablet içecekleri tatlandırmak için idealdir. Her bir tablet bir çay kaşığı (5g) şekere eşdeğer tat verir. Hem kullanışlı 100, 300 ve 500’lük pratik kutularda hem de poşet olarak sunulmaktadır.

1 SPLENDA® tablet 1 çay kaşığı (5g) şekerin tatlılığına sahiptir. Her SPLENDA® tablet’te 0,2 kalori bulunur. Sukraloz’da kalori yoktur. Her SPLENDA® tablet’indeki kalori, tabletlere gereken hacmi sağlamak için eklenen az miktarda laktozdan gelir. SPLENDA® tablet küçüktür, çay ve kahvede kolayca kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

SPLENDA® Poşet sarı poşette tek kullanımlık olarak bulunur ve içecekleri tatlandırmak, mısır gevreği ile taze meyve üzerine serpmek için idealdir. Her bir poşet, bir çay kaşığı şekere eşdeğer tat verir.

1 SPLENDA® Poşet, 1 çay kaşığı şekerin tatlılığına sahiptir. Her SPLENDA® poşet’inde 2 kalori bulunur. Sukraloz’da kalori yoktur. SPLENDA® poşet’teki kalori, az miktardaki maltodekstrin’den gelmektedir.

Splenda Tablet Tatlandırıcı Ürün DetaylarıSPLENDA sevdiğiniz o tatlı lezzete sahip ama kandaki glikozu arttırmıyor!
Şekerden yapılmış olmasına rağmen, SPLENDA Tatlandırıcı’daki madde sukraloz, vücut tarafından karbonhidrat olarak algılanmaz. Sukraloz molekülü kararlı olduğundan, enerji için metabolize edilmez ve kalori açığa çıkarmaz. Diyabetli olan ve olmayan insanlarda yapılan çalışmalar, sukraloz’un ensülin seviyesinde, rejim veya yemek sonrası kandaki glikoz düzeyinde veya kanda uzun vadeli glikoz kontrolünde etkili olmadığını göstermiştir.

Sukraloz sağlıklı bir diyetin parçası olarak, diyabetliler dahil herkes tarafından kullanılabilir. Sukraloz’un varlığı, düşük kalorili yiyecek ve içecek yelpazesinin genişlemesini sağlar. Böylece diyabetlilerde, lezzetten ödün vermeden diyet yapabilirler.

SPLENDA granül maltodextrin adı verilen, hacim kazandırıcı ve mısır nişastasından elde edilen bir madde içermektedir. Bu maddenin yiyeceğe eklediği karbonat en alt düzeydedir; 0,5 gramlık çay kaşığı şekerdeki 5 gram karbonhidrat ve 20 kalori yerine, 0,5 gram karbonhidrat ve sadece 2 kalori verir.
SPLENDA ürünleri diyabet hastaları ve her yaştan çocuklar dahil olmak üzere tüm aile tarafından kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir