Su Maymunu (Maymuncuğu)

Belki farkındasınız son günlerde adı çok sık geçen “su maymunu” ile ilgili bazı konulara açıklık getirebilmek için bu yazıyı ele aldık. İlk alındıkları zaman sayı olarak bir kaç tane olan su maymunları kısa süre sonra katlanarak artmaktadır. Bu durum bu maddelerin canlı olduğunu hatta doğurabildikleri gibi bir düşüncenin oluşmasına yol açar. Burada bu konuyla ilgili soruları cevaplandırarak açıklık getriren bilgiler bulacaksınız. 

Son günlerde özellikle çocukların sürekli olarak uğraştığı birşey haline geldi, su maymunları… Asıl adı kristajel olan bu maddeye birçok kişi su maymunu demektedir. Bu konu hakkında bizlere sıkça sorular gelmektedir. İşte en çok sorulan sorulan ve cevapları…

su maymunu, su maymuncuğu, oyuncak

Su Maymunu (Su Maymuncuğu) Canlı mıdır? Doğurur mu?

Su maymunu veya maymuncuğu adı verilen madde ile ilgili sürekli olarak bizlere sorular geliyor. Su maymunu canlı mıdır? Su maymunu doğurur mu? soruları en çok karşılaştığımız sorular şimdi sizlere bunun cevabını verelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Su maymunu canlı mıdır?
-Hayır. Su maymunu (su maymuncuğu) canlı değildir. Kristajel adı verilen ve değişik alanlarda kullanılan genişleme özelliğine sahip bir maddedir.

Su maymunu doğurur mu?
-Doğurmak canlılara özgü bir olaydır. Su maymunu canlı olmadığından doğurma özelliği de yoktur. Sadece su alıp şiştiğinde büyüyebilir.

Peki nasıl büyüyor ve çoğalıyor?

-Bu maddenin özelliği içerisine çok miktarda sıvı alabilmesidir, bu sayede büyüyor. Bazen aşırı büyüdüğünde bölünebiliyor.

Su Maymununun (Su Maymuncuğu) Zararları

Son birkaç yılda özellikle ilkokul çağındaki çocuklar arasında çok yaygın olan ve su maymunu olarak adlandırılan kristajel, özellikle bebekler ve çocuklar için çok zararlı hatta öldürücü olabiliyor. Özellikle yutulması ile birlikte sağlık açısından risklere neden olan su maymununu bebekler ve çocuklar şeker zannederek yutabiliyor. Bu konu ile alakalı sürekli olarak televizyonlarda ve gazetelerde haberler duyuyoruz. İşte haberin ışığında su maymununun zararları…

Asıl adları kristajel olan bu su topları 9 farklı renge sahipler. Büyüklüklerinin 400 katı olabiliyorlar. Kesinlikle küçük çocuklardan uzak tutulmaları gerekir. Nano teknoloji ürünleridir.