Su Vakfının Etkinlik Alanları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Su vakfı etkinlik alanı? [/box]

Cevap:

Su Vakfı Nedir?

Su Vakfı, su kültür ve medeniyetinin yaşatılması, ihyası ve geliştirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması, yapılanlara destek olunması, suyu insanların kullanımına sunan eserlere tarihî hüviyetlerinin tekrar kazandırılması, su kaynaklarının en iyi şekilde kullanılmasının ve korunmasının sağlanması, suyun kişi, toplum ve canlı hayatındaki yerinin ve ehemmiyetinin insanımıza kavratılması, suyun en verimli şekilde ve tasarrufa riayet edilerek kullanılması şuurunun geliştirilmesi, yeni su kaynaklarının bulunması ve hizmete alınması için çalışmalarda bulunulması amacıyla 1995 yılında kuruldu.

Ayrıca bkz: Su Vakfının Yaptığı Çalışmalar Nelerdir?

su vakfı2

Su Vakfının Etkinlik Alanları

 • Toplumları su hakkında bilgilendirir
 • Kongreler düzenleyerek bilinçlendirir
 • Panel ve konferasslar düzenler
 • Sempozyunlar düzenleme
 • Kitap ve broşürler basarak okullara dağıtma
 • Okullarda su ve temiz enerji konularında seminerler verme
 • Tarihi çeşme ve suları korumak ve yeniden kullanıma açmak
 • Uluslararası kurslar düzenleme ve bilimsel çalışmalar yapma
 • Kitaplar yayınlamak
 • İnternet üzerinden su konusunda kamuoyunu bilgilendirmekte ve faaliyetlerini geniş kitlelere duyurma

Gerçekleştirilen ve Hedeflenen Projeler

Vakfımız her yıl 22 Mart Dünya Su Günü’nde suyla ilgili konularda geniş katılımlı paneller düzenlemektedir. Kendi bünyesinde oluşturduğu uluslararası WERDEC (Water Engineering Research and Development Center) ve RERDEC (Renewable Energy Research and Development Center) adlı su ve yenilenebilir enerji araştırma merkezleri aracılığıyla her yıl çok sayıda Türk ve yabancı öğrenciye Türkiye’de teknik eğitim veren vakfımız, eğitim departmanımızın hazırladığı Mavi Damla Eğitim Projesi çerçevesinde ilk ve orta dereceli okullarda su konusunda seminerler vermektedir.

Vakfımız eğitim hedefleri çerçevesinde kısa bir zaman sonra uzaktan eğitim projesini de yürürlüğe sokmayı hedeflemektedir. Temiz Enerji Vakfı ile iş birliği yaparak her iki yılda bir Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu düzenlemektedir. Vakfımız şimdiye kadar 900’e yakın tarihî çeşmenin envanterini çıkarmış, pek çoğunun temizlik ve bakım işlerini üstlenmiştir. Kurumumuz bünyesinde faaliyet gösteren web siteleri ise şunlardır: www.suvakfi.org.tr,www.dunyasugunu.org, www.turkwater.org, www.werdec.org, www.rerdec.org.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  Rabia
  03 Nisan 2014 - 14:51

  ellerinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir