Teknolojik ürünler neyi tasarruf etmemezi sağlar?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Sizden gelen soru:

Teknolojik ürünler neyi tasarruf etmemezi sağlar?

Cevap:

Zamandan tasarruf

Teknolojik ürünlerin en önemli faydalarından birisi de zamanda tasarruf etmemizi sağlamalarıdır. Teknolojik ürünler insan hayatını kolaylaştırmak için geliştirilir ve bunun için en önemli şey de zamandan tasarruf etmemizi sağlamalarıdır.

Zamandan tasarruf etmemizi sağlayan teknoloji ürünlerinin başında bilgisayar, cep telefonu gibi teknoloji ürünleri gelir. Eskiden bilgiye ulaşmak için kütüphane kütüphane dolaşmak, başka ülkelere gitmek, günlerce araştırmak zorunda kalıyorduk, ancak bilgisayarlar sayesinde dünyanın dört bir yanındaki bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabiliyoruz. Yine aynı şekilde bir sevdiğimizi görmek için, konuşmak için günlerce hatta aylarca yol gidiyorduk fakat artık telefonlarla saniyeler içerisinde sevdiklerimiz ile konuşabiliyor ve görebiliyoruz.

teknoloji

İş gücünden tasarruf

Teknoloji ürünlerinin diğer önemli faydası ise iş gücünden tasarruf etmemizi sağlamalarıdır. Daha fazla insan gücü harcanarak yapılan işleri kolaylaştırarak daha az insan gücü harcanmasını sağlarlar. Böylece insan gücünden tasarruf etmiş oluruz.

Buna örnek vermek gerekirse;

Bir fabrikadaki makinenin yaptığı içi eskiden onlarca insan yapıyordu. Ancak günümüzde bu kadar insan gücüne gerek kalmadan bir makine onlarca insanın yaptığı işi tek başına yapıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir