“Türk çocuğu, atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözü ile ilgili kompozisyon yazın?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Ataturk’ün “türk çocuğu, atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözü ile ilgili 1 kompozisyon? [/box]

Cevap:

” Türk çocuğu Atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözü ile ilgili kompozisyon aşağıdaki gibidir;

Atatürk çalışma

Türk milletinin bağımsızlığını kazanması yolunda büyük bir devrim yapan Mustafa Kemal Atatürk, yol göstericiliği ile de kendisinden sonra gelecek nesillere ışık tutmuştur. Türk milletini daha aydınlık bir geleceğe taşımak için söylemiş olduğu sözler, hem insanı motive eder hemde kişiye yol gösterir.

” Türk çocuğu Atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözleriyle de Atatürk Türk çocuklarına yol göstermektedir. Bu ülkeyi, bu milleti daha ileriye götürecek gücü kendisinde nasıl bulacağının sırrını veriyor. Geçmişini tanımak, atalarını tanımak, bu toprakların bu vatanın nasıl kurtarıldığını ve ona nasıl miras kaldığını bilmesi, o insana daha büyük işler yapabilme gücü ve enerjisi verir. Mustafa Kemal Atatürk’de buna değinerek Türk çocuğunu geçmişini ve atalarını tanıması gerektiğinin önemini vurgulamıştır.

Bugün bütün Türk çocuklarına ve Türk milletine düşen görev, milli tarih bilinci ile kendini yetiştirip, mensup olduğu milletine ve kendisine güven duymasını sağlamaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(6) Yorum

  bora
  27 Nisan 2015 - 17:16

  bence saçma

  sazan
  02 Nisan 2014 - 14:54

  sizi canlı gönülden tebrik ederim hiç bu kadar mal bir yazı görmemiştim siz çok iyi kompozisyön yazicosunuz

  sazan
  02 Nisan 2014 - 14:53

  güzel yazmışınız tebrikler

  aleyna
  21 Eylül 2013 - 16:14

  bence kotu onermem

  aleyna
  21 Eylül 2013 - 16:14

  bence kotu arkadaşlar onermem

  KAHRAMAN
  19 Eylül 2013 - 09:55

  ÇOK SAĞOL KARDEŞ.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir